ПН-НД: 11:00-20:00

38 (099) 320 23 90 - Магазин
38 (068) 881 36 32 - Тир (Viber)

Кошик порожній!

Огляд: карабін DPMS GII SASS .308 Win

Огляд: карабін DPMS GII SASS .308 Win

30.07.2017

Не так давно DPMS Panther Arms — компанія, відома в основному своєю бюджетною зброєю на платформі AR-15 и AR-10, — випустила нову серію карабінів і гвинтівок у .308 калібрі. Порівняно з попередніми моделями на платформі AR .308, в серії GII була реалізована велика кількість доопрацювань, наприклад, знижена вага та покращена сумісність комплектуючих з AR-15. Ці удосконалення, у поєднанні з конкурентною ціною, роблять продукт, який ми хочемо оглянути, дуже цікавим.


До серії DPMS GII увійшли шість різних модифікацій, кожна з яких має свої особливості: GII AP4, GII Recon та GII MOE – зі стволами 16” (40.64 см), GII SASS зі стволом 18” (45.72 см), GII Hunter з 20-дюймовим стволом (50.8 см) і GII BULL зі стволом 24” (60.96 см).

 

В цьому огляді ми розглянемо карабін DPMS GII SASS .308, назва якого розшифровується як «напівавтоматична снайперська система» (Semi-Automatic Sniper System). Багато чого з цього огляду також стосується інших моделей цієї серії DPMS, враховуючи єдину платформу GII. 

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

Результат роботи конструкторів DPMS Panther Arms приємно дивує з першого погляду — карабін DPMS GII SASS .308 став більш ергономічним і легким, значним чином була покращена сумісність аксесуарів серії GII з платформою AR-15. Деталі карабіна DPMS GII SASS надійно та рівно прилягають одна до одної, і стає зрозуміло, що конструктори DPMS ретельно продумали свій новий продукт перед тим, як випустити його на ринок.

 

Карабін DPMS GII SASS має вільно-вивішений ствол довжиною 18” (45.72 см) з відмінно збалансованими показниками швидкості кулі на виході зі ствола та гарною маневреністю. Ребра жорсткості на стволі дозволили зменшити його вагу, але при цьому зберігти жорсткість, що є одним з ключових факторів точності при стрільбі. На стволі у штатній комплектації встановлений полум'ягасник, який розсіює дульний спалах, а також захищає дульний зріз від випадкових ударів. Наявність різьбового з’єднання дозволяє за необхідності встановити на ствол інші елементи.

 

Карабін DPMS GII SASS обладнаний повністю регульованим прикладом Magpul Precision Rifle Stock, який отримав від специалістів дуже високу оцінку, та є чудовим вибором для подібного типу зброї. Також на карабіні встановлена тактична пістолетна рукоятка Target Grip з регульованою полкою під руку, що досить зручно. Одне «але» – рукоятка розроблена спеціально під праворуких стрільців, а шульгам, скоріш за все, захочеться її замінити.

 

В стандартну комплектацію SASS входить двопозиційний перемикач запобіжника, зручне розташування якого дозволяє привести карабін в готовність до стрільби дуже швидко. Перемикач однаково зручний у користуванні як для правшів, так і для ліворуких стрільців.

 

ЩО НОВЕНЬКОГО?

 

Сумісність з платформою AR та знижена вага — ось основоположні принципи нової серії GII компанії DPMS. До існуючої платформи AR-10 були внесені значні конструктивні зміни, які в майбутньому цілком можуть стати новим стандартом для платформи AR 7.62.

 

Однією з основних змін, реалізованих у карабіні DPMS GII SASS, — є конструктивно нові ресівери, які були зроблені коротше, тонше і легше. Верхній і нижній ресівери DPMS GII SASS – ковані алюмінієві та анодовані, мають додаткове тефлонове покриття.

 

Також на DPMS GII SASS встановлений низькопрофільний газовий блок і зменшений перепад висот між стволом і газовим поршнем, ці розміри наблизились до відповідних розмірів AR-15. Це означає, що на DPMS GII SASS можна встановлювати ствольні накладки і цівки від платформи AR-15, оскільки його розміри відповідають розмірам стандартної з’єднувальної муфти ствола AR-15. Це гарна новина для всіх шанувальників платформи AR .308, для якої вторинний ринок комплектуючих та аксесуарів був розвинутий недостатньо. Всі пістолетні рукоятки, буферні трубки, приклади та УСМ від AR-15 також можна встановлювати на карабіни DPMS GII.

 

У новій серії DPMS GII змінились не тільки габарити, але також, порівняно з попередніми моделями, були покращені ергономіка і конструктив ствольної коробки.

 

Для зручності та більш швидкої зміни магазинів вікно шахти магазиноприймача було значно збільшено та виконано під кутом, а нижня частина шахти зроблена у формі спідниці з плавними гранями. Ці доопрацювання дозволяють швидко, легко і невимушено приєднати магазин прямим рухом вгору. Передня поверхня шахти приймача магазина має рифлення, що забезпечує краще утримання зброї для тих стрільців, хто віддає перевагу хвату за шахту магазина.

 

Кнопка вилучення магазина розташована збоку на нижньому ресивері DPMS GII SASS. Для натискання на неї достатньо перенести вказівний палець зі спускового гачка, при цьому можна не відривати руку, що утримує рукоятку. Вилучення магазину рівне, без затримок.

 

У порівнянні з попередніми моделями, в серії GII значним чином покращений досилач набоїв. Допоміжний досилач розташований у задній частині верхнього ресівера DPMS GII SASS та дозволяє механічним зусиллям загнати набій в патронник в разі недосилу набою під час подачі з магазину або некоректної роботи стрільця від час взведення рукояткою взводу затвора.

 

Інтегрована розширена спускова скоба робить зручною роботу з карабіном у стрілецьких рукавичках.

 

При погляді внутрішню конструкцію GII SASS, стає очевидним, що компанія DPMS прийняла близько до серця різні критичні зауваження до інших AR-платформ.

 

Ударно-спусковий механізм в серії DPMS GII куркового типу та повністю виготовлений зі сталі.

 

Газоприймач і рама затвору виконані у вигляді єдиного суцільносталевого елемента, завдяки чому виключена можливість розбовтування механізму навіть в умовах суворої активної експлуатації карабіна. Розмір і, відповідно, вага нового затвору DPMS GII стали меньшими.

 

«Т-подібна» рукоятка важеля взводу затвора металева, з округленими кутами, обладнана збільшеним фіксатором. Важель взводу став більш функціональним, а, завдяки округленню був зменшений механічний знос деталі.

 

Крім того, конструктори DPMS врахували проблеми з викидом гільз, що мали місце у платформі GI, та значно доопрацювали цей вузол.


 

Розширене вікно викидання гільз забезпечує більш надійне функціонування, а захисна металева шторка запобігає потраплянню пилу й бруду. Шторка підпружинена і механічно синхронізована з рухом затворної рами – відкривається при взводі затвору.

 

У DPMS GII SASS реалізована нова система екстракції з двома ежекторами та доопрацьований екстрактор. Металеву пружину в екстракторі замінили на еластомірну синтетичну пружину, яка, за словами інженерів DPMS, більш стійка до сильних перепадів температури.

 

ПОЛЬОВІ ВИПРОБУВАННЯ

 

Всі вищезгадані нововведення відмінно виглядають на креслярській дошці, але вони нічого не значать, якщо карабін не зможе гідно показати себе під час стрільби.

Роботу карабіна DPMS GII SASS хотілося оцінити в умовах, наближених до реальних, тому стрілець не користувався пристрілочним столиком, а обійшовся встановленими в штатній версії карабіна сошками та мішечком з піском. 

З перших хвилин роботи з карабіном і пристрілки стало зрозуміло, наскільки налагоджено він функціонує. При вазі у 4.76 кг без оптики, карабін достатньо легкий, щоб було комфортно його переносити та ще достатньо важкий, щоб надійно утримувати ціль від час стрільби з положення лежачи. Він також майже на 0.5 кг легший, ніж попередня версія DPMS LRT-SASS.

 

Пристрілка пройшла без проблем і показала, що, у порівнянні з одноступінчастим спуском від JP Enterprises, яким був обладнаний LRT SASS, спуск у DPMS GII SASS був значно покращений. Новий двоступінчастий спуск має короткий вільний хід, трохи «щільний», але плавний і комфортний робочий хід, та дуже чіткий фінал, практично без попередження. Зусилля спуску в 2.27 кг — відмінний показник для подібного роду зброї.

 

У тестовій стрільбі використовувалися набої M118LR HPBT 7.62x51. На відстані 91.5 м (100 ярдів) карабін GII SASS показав відмінну кучність, а найкращі 5 пострілів лягли у групу з розльотом усього 1.9 см один від одного. З урахуванням того, що стрільба здійснювалася не з пристрілочного столика, і був використаний тільки один вид боєприпасів, можна сказати, що для напівавтомата штатної зборки, особливо з настільки легким стволом, результат вражає.

 

В середньому показник кучності склав близько 3.1 см, що все ще непогано, враховуючи, що жодних спеціальних умов для стрільби не було. Також варто відзначити дуже чіткий, послідовний і стабільний викид, за який потрібно віддати належне новій системі з двома ежекторами.

 

Карабін DPMS GII SASS також дуже гідно проявив себе на відстані у 457 м (500 ярдів). Жодна з двох мішеней зі свіжопофарбованої сталі — людський силует і квадратна пластина 30х30см — не викликала складностей у GII SASS, навіть постріли в голову силуету виявились стабільними й точними.

 

Віддача була цілком стандартною для платформи AR .308, і протягом всього тестування спуск залишався стабільно чітким. Під час стрільб відбувся лише один збій через недосилання набою, причиною якого, мабуть, став 30-місний магазин. Але це не дуже вплинуло на загальну високу оцінку результатів стрільби карабіна, тим більше, що якісних магазинів на вторинному ринку комплектуючих зараз предостатньо.

 

Якщо не брати в розрахунок цей збій, можна впевнено сказати, що стрільба з DPMS GII SASS виявилась комфортною, стабільною та надійою, карабін вражає своєю точністю і «стрілябельністю».


 

ВИСНОВОК

 

В новому карабіні DPMS GII SASS реалізована велика кількість відчутних доопрацювань, доданий новий зручний функціонал, що ставить цей карабін на ступінь вище від його попередника LRT-SASS та інших гвинтівок на платформі AR-10. Звичайно ж, коштує DPMS GII SASS не дешево, але ця надійна зброя може дати вам набагато більше, ніж будь-яка інша гвинтівка на платформі AR-10.

 

В цілому, варто віддати належне DPMS. Вони продемонстрували, що розуміють потреби ринку, та створили зброю, в якій не тільки вирішили окремі проблеми гвинтівок на платформі AR .308 (включаючи їх власні), але також додали суттєві конструктивні особливості. Приємно бачити, що у «світі AR» все ще є місце для іновацій, і що існує компанія, яка готова та може їх втілити. 


В огляді були використані матеріали сайту LuckyGunner (відгук марксмена Кайла Еггіманна, що має великий досвід роботи з різними далекобійними напівавтоматичними гвинтівками), а також матеріали з порталу Gunportal.
Переклад: «ТактікА»

Карабін DPMS G2 Recon Rifle .308 Win (7.62х51) / важкий ствол 16" Карабін DPMS G2 Recon Rifle .308 Win (7.62х51) / важкий ствол 16"

Не так давно DPMS Panther Arms — компанія, відома в основному своєю бюджетною зброєю на платформі AR-15 и AR-10, — випустила нову серію карабінів і гвинтівок у .308 калібрі. Порівняно з попередніми моделями на платформі AR .308, в серії GII була реалізована велика кількість доопрацювань, наприклад, знижена вага та покращена сумісність комплектуючих з AR-15. Ці удосконалення, у поєднанні з конкурентною ціною, роблять продукт, який ми хочемо оглянути, дуже цікавим.


До серії DPMS GII увійшли шість різних модифікацій, кожна з яких має свої особливості: GII AP4, GII Recon та GII MOE – зі стволами 16” (40.64 см), GII SASS зі стволом 18” (45.72 см), GII Hunter з 20-дюймовим стволом (50.8 см) і GII BULL зі стволом 24” (60.96 см).

 

В цьому огляді ми розглянемо карабін DPMS GII SASS .308, назва якого розшифровується як «напівавтоматична снайперська система» (Semi-Automatic Sniper System). Багато чого з цього огляду також стосується інших моделей цієї серії DPMS, враховуючи єдину платформу GII. 

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

Результат роботи конструкторів DPMS Panther Arms приємно дивує з першого погляду — карабін DPMS GII SASS .308 став більш ергономічним і легким, значним чином була покращена сумісність аксесуарів серії GII з платформою AR-15. Деталі карабіна DPMS GII SASS надійно та рівно прилягають одна до одної, і стає зрозуміло, що конструктори DPMS ретельно продумали свій новий продукт перед тим, як випустити його на ринок.

 

Карабін DPMS GII SASS має вільно-вивішений ствол довжиною 18” (45.72 см) з відмінно збалансованими показниками швидкості кулі на виході зі ствола та гарною маневреністю. Ребра жорсткості на стволі дозволили зменшити його вагу, але при цьому зберігти жорсткість, що є одним з ключових факторів точності при стрільбі. На стволі у штатній комплектації встановлений полум'ягасник, який розсіює дульний спалах, а також захищає дульний зріз від випадкових ударів. Наявність різьбового з’єднання дозволяє за необхідності встановити на ствол інші елементи.

 

Карабін DPMS GII SASS обладнаний повністю регульованим прикладом Magpul Precision Rifle Stock, який отримав від специалістів дуже високу оцінку, та є чудовим вибором для подібного типу зброї. Також на карабіні встановлена тактична пістолетна рукоятка Target Grip з регульованою полкою під руку, що досить зручно. Одне «але» – рукоятка розроблена спеціально під праворуких стрільців, а шульгам, скоріш за все, захочеться її замінити.

 

В стандартну комплектацію SASS входить двопозиційний перемикач запобіжника, зручне розташування якого дозволяє привести карабін в готовність до стрільби дуже швидко. Перемикач однаково зручний у користуванні як для правшів, так і для ліворуких стрільців.

 

ЩО НОВЕНЬКОГО?

 

Сумісність з платформою AR та знижена вага — ось основоположні принципи нової серії GII компанії DPMS. До існуючої платформи AR-10 були внесені значні конструктивні зміни, які в майбутньому цілком можуть стати новим стандартом для платформи AR 7.62.

 

Однією з основних змін, реалізованих у карабіні DPMS GII SASS, — є конструктивно нові ресівери, які були зроблені коротше, тонше і легше. Верхній і нижній ресівери DPMS GII SASS – ковані алюмінієві та анодовані, мають додаткове тефлонове покриття.

 

Також на DPMS GII SASS встановлений низькопрофільний газовий блок і зменшений перепад висот між стволом і газовим поршнем, ці розміри наблизились до відповідних розмірів AR-15. Це означає, що на DPMS GII SASS можна встановлювати ствольні накладки і цівки від платформи AR-15, оскільки його розміри відповідають розмірам стандартної з’єднувальної муфти ствола AR-15. Це гарна новина для всіх шанувальників платформи AR .308, для якої вторинний ринок комплектуючих та аксесуарів був розвинутий недостатньо. Всі пістолетні рукоятки, буферні трубки, приклади та УСМ від AR-15 також можна встановлювати на карабіни DPMS GII.

 

У новій серії DPMS GII змінились не тільки габарити, але також, порівняно з попередніми моделями, були покращені ергономіка і конструктив ствольної коробки.

 

Для зручності та більш швидкої зміни магазинів вікно шахти магазиноприймача було значно збільшено та виконано під кутом, а нижня частина шахти зроблена у формі спідниці з плавними гранями. Ці доопрацювання дозволяють швидко, легко і невимушено приєднати магазин прямим рухом вгору. Передня поверхня шахти приймача магазина має рифлення, що забезпечує краще утримання зброї для тих стрільців, хто віддає перевагу хвату за шахту магазина.

 

Кнопка вилучення магазина розташована збоку на нижньому ресивері DPMS GII SASS. Для натискання на неї достатньо перенести вказівний палець зі спускового гачка, при цьому можна не відривати руку, що утримує рукоятку. Вилучення магазину рівне, без затримок.

 

У порівнянні з попередніми моделями, в серії GII значним чином покращений досилач набоїв. Допоміжний досилач розташований у задній частині верхнього ресівера DPMS GII SASS та дозволяє механічним зусиллям загнати набій в патронник в разі недосилу набою під час подачі з магазину або некоректної роботи стрільця від час взведення рукояткою взводу затвора.

 

Інтегрована розширена спускова скоба робить зручною роботу з карабіном у стрілецьких рукавичках.

 

При погляді внутрішню конструкцію GII SASS, стає очевидним, що компанія DPMS прийняла близько до серця різні критичні зауваження до інших AR-платформ.

 

Ударно-спусковий механізм в серії DPMS GII куркового типу та повністю виготовлений зі сталі.

 

Газоприймач і рама затвору виконані у вигляді єдиного суцільносталевого елемента, завдяки чому виключена можливість розбовтування механізму навіть в умовах суворої активної експлуатації карабіна. Розмір і, відповідно, вага нового затвору DPMS GII стали меньшими.

 

«Т-подібна» рукоятка важеля взводу затвора металева, з округленими кутами, обладнана збільшеним фіксатором. Важель взводу став більш функціональним, а, завдяки округленню був зменшений механічний знос деталі.

 

Крім того, конструктори DPMS врахували проблеми з викидом гільз, що мали місце у платформі GI, та значно доопрацювали цей вузол.


 

Розширене вікно викидання гільз забезпечує більш надійне функціонування, а захисна металева шторка запобігає потраплянню пилу й бруду. Шторка підпружинена і механічно синхронізована з рухом затворної рами – відкривається при взводі затвору.

 

У DPMS GII SASS реалізована нова система екстракції з двома ежекторами та доопрацьований екстрактор. Металеву пружину в екстракторі замінили на еластомірну синтетичну пружину, яка, за словами інженерів DPMS, більш стійка до сильних перепадів температури.

 

ПОЛЬОВІ ВИПРОБУВАННЯ

 

Всі вищезгадані нововведення відмінно виглядають на креслярській дошці, але вони нічого не значать, якщо карабін не зможе гідно показати себе під час стрільби.

Роботу карабіна DPMS GII SASS хотілося оцінити в умовах, наближених до реальних, тому стрілець не користувався пристрілочним столиком, а обійшовся встановленими в штатній версії карабіна сошками та мішечком з піском. 

З перших хвилин роботи з карабіном і пристрілки стало зрозуміло, наскільки налагоджено він функціонує. При вазі у 4.76 кг без оптики, карабін достатньо легкий, щоб було комфортно його переносити та ще достатньо важкий, щоб надійно утримувати ціль від час стрільби з положення лежачи. Він також майже на 0.5 кг легший, ніж попередня версія DPMS LRT-SASS.

 

Пристрілка пройшла без проблем і показала, що, у порівнянні з одноступінчастим спуском від JP Enterprises, яким був обладнаний LRT SASS, спуск у DPMS GII SASS був значно покращений. Новий двоступінчастий спуск має короткий вільний хід, трохи «щільний», але плавний і комфортний робочий хід, та дуже чіткий фінал, практично без попередження. Зусилля спуску в 2.27 кг — відмінний показник для подібного роду зброї.

 

У тестовій стрільбі використовувалися набої M118LR HPBT 7.62x51. На відстані 91.5 м (100 ярдів) карабін GII SASS показав відмінну кучність, а найкращі 5 пострілів лягли у групу з розльотом усього 1.9 см один від одного. З урахуванням того, що стрільба здійснювалася не з пристрілочного столика, і був використаний тільки один вид боєприпасів, можна сказати, що для напівавтомата штатної зборки, особливо з настільки легким стволом, результат вражає.

 

В середньому показник кучності склав близько 3.1 см, що все ще непогано, враховуючи, що жодних спеціальних умов для стрільби не було. Також варто відзначити дуже чіткий, послідовний і стабільний викид, за який потрібно віддати належне новій системі з двома ежекторами.

 

Карабін DPMS GII SASS також дуже гідно проявив себе на відстані у 457 м (500 ярдів). Жодна з двох мішеней зі свіжопофарбованої сталі — людський силует і квадратна пластина 30х30см — не викликала складностей у GII SASS, навіть постріли в голову силуету виявились стабільними й точними.

 

Віддача була цілком стандартною для платформи AR .308, і протягом всього тестування спуск залишався стабільно чітким. Під час стрільб відбувся лише один збій через недосилання набою, причиною якого, мабуть, став 30-місний магазин. Але це не дуже вплинуло на загальну високу оцінку результатів стрільби карабіна, тим більше, що якісних магазинів на вторинному ринку комплектуючих зараз предостатньо.

 

Якщо не брати в розрахунок цей збій, можна впевнено сказати, що стрільба з DPMS GII SASS виявилась комфортною, стабільною та надійою, карабін вражає своєю точністю і «стрілябельністю».


 

ВИСНОВОК

 

В новому карабіні DPMS GII SASS реалізована велика кількість відчутних доопрацювань, доданий новий зручний функціонал, що ставить цей карабін на ступінь вище від його попередника LRT-SASS та інших гвинтівок на платформі AR-10. Звичайно ж, коштує DPMS GII SASS не дешево, але ця надійна зброя може дати вам набагато більше, ніж будь-яка інша гвинтівка на платформі AR-10.

 

В цілому, варто віддати належне DPMS. Вони продемонстрували, що розуміють потреби ринку, та створили зброю, в якій не тільки вирішили окремі проблеми гвинтівок на платформі AR .308 (включаючи їх власні), але також додали суттєві конструктивні особливості. Приємно бачити, що у «світі AR» все ще є місце для іновацій, і що існує компанія, яка готова та може їх втілити. 


В огляді були використані матеріали сайту LuckyGunner (відгук марксмена Кайла Еггіманна, що має великий досвід роботи з різними далекобійними напівавтоматичними гвинтівками), а також матеріали з порталу Gunportal.
Переклад: «ТактікА»

100375.00 грн.
Карабін DPMS G2 SASS .308 Win (7.62х51) / ствол 18" Карабін DPMS G2 SASS .308 Win (7.62х51) / ствол 18"

Не так давно DPMS Panther Arms — компанія, відома в основному своєю бюджетною зброєю на платформі AR-15 и AR-10, — випустила нову серію карабінів і гвинтівок у .308 калібрі. Порівняно з попередніми моделями на платформі AR .308, в серії GII була реалізована велика кількість доопрацювань, наприклад, знижена вага та покращена сумісність комплектуючих з AR-15. Ці удосконалення, у поєднанні з конкурентною ціною, роблять продукт, який ми хочемо оглянути, дуже цікавим.


До серії DPMS GII увійшли шість різних модифікацій, кожна з яких має свої особливості: GII AP4, GII Recon та GII MOE – зі стволами 16” (40.64 см), GII SASS зі стволом 18” (45.72 см), GII Hunter з 20-дюймовим стволом (50.8 см) і GII BULL зі стволом 24” (60.96 см).

 

В цьому огляді ми розглянемо карабін DPMS GII SASS .308, назва якого розшифровується як «напівавтоматична снайперська система» (Semi-Automatic Sniper System). Багато чого з цього огляду також стосується інших моделей цієї серії DPMS, враховуючи єдину платформу GII. 

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

Результат роботи конструкторів DPMS Panther Arms приємно дивує з першого погляду — карабін DPMS GII SASS .308 став більш ергономічним і легким, значним чином була покращена сумісність аксесуарів серії GII з платформою AR-15. Деталі карабіна DPMS GII SASS надійно та рівно прилягають одна до одної, і стає зрозуміло, що конструктори DPMS ретельно продумали свій новий продукт перед тим, як випустити його на ринок.

 

Карабін DPMS GII SASS має вільно-вивішений ствол довжиною 18” (45.72 см) з відмінно збалансованими показниками швидкості кулі на виході зі ствола та гарною маневреністю. Ребра жорсткості на стволі дозволили зменшити його вагу, але при цьому зберігти жорсткість, що є одним з ключових факторів точності при стрільбі. На стволі у штатній комплектації встановлений полум'ягасник, який розсіює дульний спалах, а також захищає дульний зріз від випадкових ударів. Наявність різьбового з’єднання дозволяє за необхідності встановити на ствол інші елементи.

 

Карабін DPMS GII SASS обладнаний повністю регульованим прикладом Magpul Precision Rifle Stock, який отримав від специалістів дуже високу оцінку, та є чудовим вибором для подібного типу зброї. Також на карабіні встановлена тактична пістолетна рукоятка Target Grip з регульованою полкою під руку, що досить зручно. Одне «але» – рукоятка розроблена спеціально під праворуких стрільців, а шульгам, скоріш за все, захочеться її замінити.

 

В стандартну комплектацію SASS входить двопозиційний перемикач запобіжника, зручне розташування якого дозволяє привести карабін в готовність до стрільби дуже швидко. Перемикач однаково зручний у користуванні як для правшів, так і для ліворуких стрільців.

 

ЩО НОВЕНЬКОГО?

 

Сумісність з платформою AR та знижена вага — ось основоположні принципи нової серії GII компанії DPMS. До існуючої платформи AR-10 були внесені значні конструктивні зміни, які в майбутньому цілком можуть стати новим стандартом для платформи AR 7.62.

 

Однією з основних змін, реалізованих у карабіні DPMS GII SASS, — є конструктивно нові ресівери, які були зроблені коротше, тонше і легше. Верхній і нижній ресівери DPMS GII SASS – ковані алюмінієві та анодовані, мають додаткове тефлонове покриття.

 

Також на DPMS GII SASS встановлений низькопрофільний газовий блок і зменшений перепад висот між стволом і газовим поршнем, ці розміри наблизились до відповідних розмірів AR-15. Це означає, що на DPMS GII SASS можна встановлювати ствольні накладки і цівки від платформи AR-15, оскільки його розміри відповідають розмірам стандартної з’єднувальної муфти ствола AR-15. Це гарна новина для всіх шанувальників платформи AR .308, для якої вторинний ринок комплектуючих та аксесуарів був розвинутий недостатньо. Всі пістолетні рукоятки, буферні трубки, приклади та УСМ від AR-15 також можна встановлювати на карабіни DPMS GII.

 

У новій серії DPMS GII змінились не тільки габарити, але також, порівняно з попередніми моделями, були покращені ергономіка і конструктив ствольної коробки.

 

Для зручності та більш швидкої зміни магазинів вікно шахти магазиноприймача було значно збільшено та виконано під кутом, а нижня частина шахти зроблена у формі спідниці з плавними гранями. Ці доопрацювання дозволяють швидко, легко і невимушено приєднати магазин прямим рухом вгору. Передня поверхня шахти приймача магазина має рифлення, що забезпечує краще утримання зброї для тих стрільців, хто віддає перевагу хвату за шахту магазина.

 

Кнопка вилучення магазина розташована збоку на нижньому ресивері DPMS GII SASS. Для натискання на неї достатньо перенести вказівний палець зі спускового гачка, при цьому можна не відривати руку, що утримує рукоятку. Вилучення магазину рівне, без затримок.

 

У порівнянні з попередніми моделями, в серії GII значним чином покращений досилач набоїв. Допоміжний досилач розташований у задній частині верхнього ресівера DPMS GII SASS та дозволяє механічним зусиллям загнати набій в патронник в разі недосилу набою під час подачі з магазину або некоректної роботи стрільця від час взведення рукояткою взводу затвора.

 

Інтегрована розширена спускова скоба робить зручною роботу з карабіном у стрілецьких рукавичках.

 

При погляді внутрішню конструкцію GII SASS, стає очевидним, що компанія DPMS прийняла близько до серця різні критичні зауваження до інших AR-платформ.

 

Ударно-спусковий механізм в серії DPMS GII куркового типу та повністю виготовлений зі сталі.

 

Газоприймач і рама затвору виконані у вигляді єдиного суцільносталевого елемента, завдяки чому виключена можливість розбовтування механізму навіть в умовах суворої активної експлуатації карабіна. Розмір і, відповідно, вага нового затвору DPMS GII стали меньшими.

 

«Т-подібна» рукоятка важеля взводу затвора металева, з округленими кутами, обладнана збільшеним фіксатором. Важель взводу став більш функціональним, а, завдяки округленню був зменшений механічний знос деталі.

 

Крім того, конструктори DPMS врахували проблеми з викидом гільз, що мали місце у платформі GI, та значно доопрацювали цей вузол.


 

Розширене вікно викидання гільз забезпечує більш надійне функціонування, а захисна металева шторка запобігає потраплянню пилу й бруду. Шторка підпружинена і механічно синхронізована з рухом затворної рами – відкривається при взводі затвору.

 

У DPMS GII SASS реалізована нова система екстракції з двома ежекторами та доопрацьований екстрактор. Металеву пружину в екстракторі замінили на еластомірну синтетичну пружину, яка, за словами інженерів DPMS, більш стійка до сильних перепадів температури.

 

ПОЛЬОВІ ВИПРОБУВАННЯ

 

Всі вищезгадані нововведення відмінно виглядають на креслярській дошці, але вони нічого не значать, якщо карабін не зможе гідно показати себе під час стрільби.

Роботу карабіна DPMS GII SASS хотілося оцінити в умовах, наближених до реальних, тому стрілець не користувався пристрілочним столиком, а обійшовся встановленими в штатній версії карабіна сошками та мішечком з піском. 

З перших хвилин роботи з карабіном і пристрілки стало зрозуміло, наскільки налагоджено він функціонує. При вазі у 4.76 кг без оптики, карабін достатньо легкий, щоб було комфортно його переносити та ще достатньо важкий, щоб надійно утримувати ціль від час стрільби з положення лежачи. Він також майже на 0.5 кг легший, ніж попередня версія DPMS LRT-SASS.

 

Пристрілка пройшла без проблем і показала, що, у порівнянні з одноступінчастим спуском від JP Enterprises, яким був обладнаний LRT SASS, спуск у DPMS GII SASS був значно покращений. Новий двоступінчастий спуск має короткий вільний хід, трохи «щільний», але плавний і комфортний робочий хід, та дуже чіткий фінал, практично без попередження. Зусилля спуску в 2.27 кг — відмінний показник для подібного роду зброї.

 

У тестовій стрільбі використовувалися набої M118LR HPBT 7.62x51. На відстані 91.5 м (100 ярдів) карабін GII SASS показав відмінну кучність, а найкращі 5 пострілів лягли у групу з розльотом усього 1.9 см один від одного. З урахуванням того, що стрільба здійснювалася не з пристрілочного столика, і був використаний тільки один вид боєприпасів, можна сказати, що для напівавтомата штатної зборки, особливо з настільки легким стволом, результат вражає.

 

В середньому показник кучності склав близько 3.1 см, що все ще непогано, враховуючи, що жодних спеціальних умов для стрільби не було. Також варто відзначити дуже чіткий, послідовний і стабільний викид, за який потрібно віддати належне новій системі з двома ежекторами.

 

Карабін DPMS GII SASS також дуже гідно проявив себе на відстані у 457 м (500 ярдів). Жодна з двох мішеней зі свіжопофарбованої сталі — людський силует і квадратна пластина 30х30см — не викликала складностей у GII SASS, навіть постріли в голову силуету виявились стабільними й точними.

 

Віддача була цілком стандартною для платформи AR .308, і протягом всього тестування спуск залишався стабільно чітким. Під час стрільб відбувся лише один збій через недосилання набою, причиною якого, мабуть, став 30-місний магазин. Але це не дуже вплинуло на загальну високу оцінку результатів стрільби карабіна, тим більше, що якісних магазинів на вторинному ринку комплектуючих зараз предостатньо.

 

Якщо не брати в розрахунок цей збій, можна впевнено сказати, що стрільба з DPMS GII SASS виявилась комфортною, стабільною та надійою, карабін вражає своєю точністю і «стрілябельністю».


 

ВИСНОВОК

 

В новому карабіні DPMS GII SASS реалізована велика кількість відчутних доопрацювань, доданий новий зручний функціонал, що ставить цей карабін на ступінь вище від його попередника LRT-SASS та інших гвинтівок на платформі AR-10. Звичайно ж, коштує DPMS GII SASS не дешево, але ця надійна зброя може дати вам набагато більше, ніж будь-яка інша гвинтівка на платформі AR-10.

 

В цілому, варто віддати належне DPMS. Вони продемонстрували, що розуміють потреби ринку, та створили зброю, в якій не тільки вирішили окремі проблеми гвинтівок на платформі AR .308 (включаючи їх власні), але також додали суттєві конструктивні особливості. Приємно бачити, що у «світі AR» все ще є місце для іновацій, і що існує компанія, яка готова та може їх втілити. 


В огляді були використані матеріали сайту LuckyGunner (відгук марксмена Кайла Еггіманна, що має великий досвід роботи з різними далекобійними напівавтоматичними гвинтівками), а також матеріали з порталу Gunportal.
Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Карабін DPMS G2 AP4 / .308 Win (7.62х51) / ствол 16"

Не так давно DPMS Panther Arms — компанія, відома в основному своєю бюджетною зброєю на платформі AR-15 и AR-10, — випустила нову серію карабінів і гвинтівок у .308 калібрі. Порівняно з попередніми моделями на платформі AR .308, в серії GII була реалізована велика кількість доопрацювань, наприклад, знижена вага та покращена сумісність комплектуючих з AR-15. Ці удосконалення, у поєднанні з конкурентною ціною, роблять продукт, який ми хочемо оглянути, дуже цікавим.


До серії DPMS GII увійшли шість різних модифікацій, кожна з яких має свої особливості: GII AP4, GII Recon та GII MOE – зі стволами 16” (40.64 см), GII SASS зі стволом 18” (45.72 см), GII Hunter з 20-дюймовим стволом (50.8 см) і GII BULL зі стволом 24” (60.96 см).

 

В цьому огляді ми розглянемо карабін DPMS GII SASS .308, назва якого розшифровується як «напівавтоматична снайперська система» (Semi-Automatic Sniper System). Багато чого з цього огляду також стосується інших моделей цієї серії DPMS, враховуючи єдину платформу GII. 

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

 

Результат роботи конструкторів DPMS Panther Arms приємно дивує з першого погляду — карабін DPMS GII SASS .308 став більш ергономічним і легким, значним чином була покращена сумісність аксесуарів серії GII з платформою AR-15. Деталі карабіна DPMS GII SASS надійно та рівно прилягають одна до одної, і стає зрозуміло, що конструктори DPMS ретельно продумали свій новий продукт перед тим, як випустити його на ринок.

 

Карабін DPMS GII SASS має вільно-вивішений ствол довжиною 18” (45.72 см) з відмінно збалансованими показниками швидкості кулі на виході зі ствола та гарною маневреністю. Ребра жорсткості на стволі дозволили зменшити його вагу, але при цьому зберігти жорсткість, що є одним з ключових факторів точності при стрільбі. На стволі у штатній комплектації встановлений полум'ягасник, який розсіює дульний спалах, а також захищає дульний зріз від випадкових ударів. Наявність різьбового з’єднання дозволяє за необхідності встановити на ствол інші елементи.

 

Карабін DPMS GII SASS обладнаний повністю регульованим прикладом Magpul Precision Rifle Stock, який отримав від специалістів дуже високу оцінку, та є чудовим вибором для подібного типу зброї. Також на карабіні встановлена тактична пістолетна рукоятка Target Grip з регульованою полкою під руку, що досить зручно. Одне «але» – рукоятка розроблена спеціально під праворуких стрільців, а шульгам, скоріш за все, захочеться її замінити.

 

В стандартну комплектацію SASS входить двопозиційний перемикач запобіжника, зручне розташування якого дозволяє привести карабін в готовність до стрільби дуже швидко. Перемикач однаково зручний у користуванні як для правшів, так і для ліворуких стрільців.

 

ЩО НОВЕНЬКОГО?

 

Сумісність з платформою AR та знижена вага — ось основоположні принципи нової серії GII компанії DPMS. До існуючої платформи AR-10 були внесені значні конструктивні зміни, які в майбутньому цілком можуть стати новим стандартом для платформи AR 7.62.

 

Однією з основних змін, реалізованих у карабіні DPMS GII SASS, — є конструктивно нові ресівери, які були зроблені коротше, тонше і легше. Верхній і нижній ресівери DPMS GII SASS – ковані алюмінієві та анодовані, мають додаткове тефлонове покриття.

 

Також на DPMS GII SASS встановлений низькопрофільний газовий блок і зменшений перепад висот між стволом і газовим поршнем, ці розміри наблизились до відповідних розмірів AR-15. Це означає, що на DPMS GII SASS можна встановлювати ствольні накладки і цівки від платформи AR-15, оскільки його розміри відповідають розмірам стандартної з’єднувальної муфти ствола AR-15. Це гарна новина для всіх шанувальників платформи AR .308, для якої вторинний ринок комплектуючих та аксесуарів був розвинутий недостатньо. Всі пістолетні рукоятки, буферні трубки, приклади та УСМ від AR-15 також можна встановлювати на карабіни DPMS GII.

 

У новій серії DPMS GII змінились не тільки габарити, але також, порівняно з попередніми моделями, були покращені ергономіка і конструктив ствольної коробки.

 

Для зручності та більш швидкої зміни магазинів вікно шахти магазиноприймача було значно збільшено та виконано під кутом, а нижня частина шахти зроблена у формі спідниці з плавними гранями. Ці доопрацювання дозволяють швидко, легко і невимушено приєднати магазин прямим рухом вгору. Передня поверхня шахти приймача магазина має рифлення, що забезпечує краще утримання зброї для тих стрільців, хто віддає перевагу хвату за шахту магазина.

 

Кнопка вилучення магазина розташована збоку на нижньому ресивері DPMS GII SASS. Для натискання на неї достатньо перенести вказівний палець зі спускового гачка, при цьому можна не відривати руку, що утримує рукоятку. Вилучення магазину рівне, без затримок.

 

У порівнянні з попередніми моделями, в серії GII значним чином покращений досилач набоїв. Допоміжний досилач розташований у задній частині верхнього ресівера DPMS GII SASS та дозволяє механічним зусиллям загнати набій в патронник в разі недосилу набою під час подачі з магазину або некоректної роботи стрільця від час взведення рукояткою взводу затвора.

 

Інтегрована розширена спускова скоба робить зручною роботу з карабіном у стрілецьких рукавичках.

 

При погляді внутрішню конструкцію GII SASS, стає очевидним, що компанія DPMS прийняла близько до серця різні критичні зауваження до інших AR-платформ.

 

Ударно-спусковий механізм в серії DPMS GII куркового типу та повністю виготовлений зі сталі.

 

Газоприймач і рама затвору виконані у вигляді єдиного суцільносталевого елемента, завдяки чому виключена можливість розбовтування механізму навіть в умовах суворої активної експлуатації карабіна. Розмір і, відповідно, вага нового затвору DPMS GII стали меньшими.

 

«Т-подібна» рукоятка важеля взводу затвора металева, з округленими кутами, обладнана збільшеним фіксатором. Важель взводу став більш функціональним, а, завдяки округленню був зменшений механічний знос деталі.

 

Крім того, конструктори DPMS врахували проблеми з викидом гільз, що мали місце у платформі GI, та значно доопрацювали цей вузол.


 

Розширене вікно викидання гільз забезпечує більш надійне функціонування, а захисна металева шторка запобігає потраплянню пилу й бруду. Шторка підпружинена і механічно синхронізована з рухом затворної рами – відкривається при взводі затвору.

 

У DPMS GII SASS реалізована нова система екстракції з двома ежекторами та доопрацьований екстрактор. Металеву пружину в екстракторі замінили на еластомірну синтетичну пружину, яка, за словами інженерів DPMS, більш стійка до сильних перепадів температури.

 

ПОЛЬОВІ ВИПРОБУВАННЯ

 

Всі вищезгадані нововведення відмінно виглядають на креслярській дошці, але вони нічого не значать, якщо карабін не зможе гідно показати себе під час стрільби.

Роботу карабіна DPMS GII SASS хотілося оцінити в умовах, наближених до реальних, тому стрілець не користувався пристрілочним столиком, а обійшовся встановленими в штатній версії карабіна сошками та мішечком з піском. 

З перших хвилин роботи з карабіном і пристрілки стало зрозуміло, наскільки налагоджено він функціонує. При вазі у 4.76 кг без оптики, карабін достатньо легкий, щоб було комфортно його переносити та ще достатньо важкий, щоб надійно утримувати ціль від час стрільби з положення лежачи. Він також майже на 0.5 кг легший, ніж попередня версія DPMS LRT-SASS.

 

Пристрілка пройшла без проблем і показала, що, у порівнянні з одноступінчастим спуском від JP Enterprises, яким був обладнаний LRT SASS, спуск у DPMS GII SASS був значно покращений. Новий двоступінчастий спуск має короткий вільний хід, трохи «щільний», але плавний і комфортний робочий хід, та дуже чіткий фінал, практично без попередження. Зусилля спуску в 2.27 кг — відмінний показник для подібного роду зброї.

 

У тестовій стрільбі використовувалися набої M118LR HPBT 7.62x51. На відстані 91.5 м (100 ярдів) карабін GII SASS показав відмінну кучність, а найкращі 5 пострілів лягли у групу з розльотом усього 1.9 см один від одного. З урахуванням того, що стрільба здійснювалася не з пристрілочного столика, і був використаний тільки один вид боєприпасів, можна сказати, що для напівавтомата штатної зборки, особливо з настільки легким стволом, результат вражає.

 

В середньому показник кучності склав близько 3.1 см, що все ще непогано, враховуючи, що жодних спеціальних умов для стрільби не було. Також варто відзначити дуже чіткий, послідовний і стабільний викид, за який потрібно віддати належне новій системі з двома ежекторами.

 

Карабін DPMS GII SASS також дуже гідно проявив себе на відстані у 457 м (500 ярдів). Жодна з двох мішеней зі свіжопофарбованої сталі — людський силует і квадратна пластина 30х30см — не викликала складностей у GII SASS, навіть постріли в голову силуету виявились стабільними й точними.

 

Віддача була цілком стандартною для платформи AR .308, і протягом всього тестування спуск залишався стабільно чітким. Під час стрільб відбувся лише один збій через недосилання набою, причиною якого, мабуть, став 30-місний магазин. Але це не дуже вплинуло на загальну високу оцінку результатів стрільби карабіна, тим більше, що якісних магазинів на вторинному ринку комплектуючих зараз предостатньо.

 

Якщо не брати в розрахунок цей збій, можна впевнено сказати, що стрільба з DPMS GII SASS виявилась комфортною, стабільною та надійою, карабін вражає своєю точністю і «стрілябельністю».


 

ВИСНОВОК

 

В новому карабіні DPMS GII SASS реалізована велика кількість відчутних доопрацювань, доданий новий зручний функціонал, що ставить цей карабін на ступінь вище від його попередника LRT-SASS та інших гвинтівок на платформі AR-10. Звичайно ж, коштує DPMS GII SASS не дешево, але ця надійна зброя може дати вам набагато більше, ніж будь-яка інша гвинтівка на платформі AR-10.

 

В цілому, варто віддати належне DPMS. Вони продемонстрували, що розуміють потреби ринку, та створили зброю, в якій не тільки вирішили окремі проблеми гвинтівок на платформі AR .308 (включаючи їх власні), але також додали суттєві конструктивні особливості. Приємно бачити, що у «світі AR» все ще є місце для іновацій, і що існує компанія, яка готова та може їх втілити. 


В огляді були використані матеріали сайту LuckyGunner (відгук марксмена Кайла Еггіманна, що має великий досвід роботи з різними далекобійними напівавтоматичними гвинтівками), а також матеріали з порталу Gunportal.
Переклад: «ТактікА»

67925.00 грн.