ПН-ПТ: 11:00-19:00
СБ-НД: 11:00-19:00

38 068 881 3632 Тир (Viber)
38 099 320 2390 Магазин

Кошик порожній!

Savage AXIS II XP, або Великий «ба-бах!» за невеликі гроші

Savage AXIS II XP, або Великий «ба-бах!» за невеликі гроші

17.08.2017

Уявіть собі таку ситуацію: вам тільки що зателефонував ваш друг і запропонував завтра вирушити з ним на полювання. Завтра. Він хоче піти на полювання саме завтра, але у нього немає путньої гвинтівки. Ви знаєте, що сміливо можете піти з ним на оленя або на кабана, або кого він там вирішив вполювати, але у вас теж немає під рукою «додаткової» гвинтівки, начищеної та готової до подібного походу. Що пропонуєте робити в такій ситуації?


Звичайно ж, ситуація, змальована вище, – чисто гіпотетична та сильно відрізняється від реальності. Але давайте прикинемося, що це відбувається насправді, і що ваш друг «знає толк у ковбасних обрізках»: він знає, як «Отче наш», правила техніки безпеки та розбираєтсья у функціонуванні вогнепальної зброї, у нього є дозвіл на зброю та мисливський квиток ви будете саме полювати, а не браконьєрити). І що у вас прямо за рогом є роздрібний збройовий магазин. І що вашому другові потрібна нарізна зброя «звичайного» калібру, бажано, з оптикою (вже встановленою та пристріляною) — тобто, йому потрібна зброя, яку можна розпакувати та одразу ж вирушати з нею на полювання.


Вам потрібен Savage AXIS II ХР, універсальний карабін.

 


Карабін Savage AXIS II у всій своїй бюджетній красі. Нехай вас не насторожує низька ціна, цей карабін показує кучність стрільби до 1 MOA.

 

Вигадана нами ситуація не настільки вже й неправдоподібна. Оскільки в мене (автора статті – Дейва Хіггінботама, прим.ред.) часто питають поради щодо вогнепальної зброї, в подібних ситуаціях я опиняюся досить часто.

Пару тижнів тому мій друг подзвонив мені з дуже схожим питанням. Він – фермер-хіппі, вирощує та  продає органічні овочі «без ГМО» різним прихильникам ЗСЖ і хіпстерам у Річмонді. І ось, на його ферму занадилися білохвості олені, яким вельми до душі припав подібний «оленячий буфет», наче для них посаджений акуратними рівними рядочками. Звичайно ж, моєму другу подобається жити в гармонії з природою, але він також усвідомлює, що ми створили світ, в якому білохвості олені не мають більше природних ворогів (принаймні, з тих, яких не заправляють бензином). І мій друг готовий вбивати, аби захистити результати своєї праці та своє джерело доходу, і він тільки що отримав від держави «ліцензію на вбивство», яка дозволяє йому полювати на живність поза сезоном.

 

«Яка зброя мені потрібна?» — спитав мене друг.

«Спокійно», — відповів я. — «Тобі потрібен Savage AXIS II». І потім детально пояснив йому, чому.

 

Карабін Savage AXIS II, по суті, представляє собою «повний стартовий пакет». При тому, що насправді в цьому карабіні немає абсолютно нічого «стартового». Цей карабін є чудовим вибором для того, кому в зброї важливі надійність, простота і доступність.

Зброя цієї серії від компанії Savage Arms випускається в калібрах 22-250, .223 Rem, .243 Win, 25-06 Win, 270 Win, 30-06 і 308, 7 мм-08 Rem. Полімерний і дуже міцний приклад, без наворотів і викрутасів, забезпечує відмінну ергономіку та зручну прикладку. Загальна довжина карабіну – 111.5 см, довжина ствола з вуглецевої сталі 22” (56 см). Вага незарядженого карабіна – 2.95 кг, та й заряджений він не важитиме набагато більше, адже знімний магазин вміщує всього чотири набої.
Weaver Kaspa 3-9×40 — настільки класичний і простий оптичний приціл, наскільки це можливо.
Сталевий магазин вміщує 4 набої калібру .308 Win.

В карабіні калібру .308 Win (7.62х51 мм) ствол має крок нарізів (твіст) 1:10. І нехай стрільцям-початківцям це нічого не говорить, але, тим не менше, вони це оцінять. Коротким кулям більшого калібру потрібен коротший крок нарізів (більш швидкий оборот кулі в стволі). Відповідно, твіст 1:10 забезпечує надійну стабілізацію при використанні широкого спектру боєприпасів, особливо більш важких куль на більших дистанціях. А зараз йдеться саме про калібр .308, в якому доступна велика кількість різноманітних боєприпасів. Трохи пізніше повернемося до цього питання, а поки роздивимося поближче саму зброю. 


У карабінаSavage AXIS II XP в штатній комплектації передбачені два «доповнення», які роблять його особливим. Перше — це оптичний приціл Weaver. Ви щойно розпакували свій новий карабін, а на ньому – опа! – вже встановлений приціл. Не тільки встановлений, але й пристріляний. Це дає вам можливість моментально випробувати нову зброю в дії – дає ту саму, настільки цінну для стрільців-початківців, невідкладність. Оптичний приціл Weaver Kaspa 3-9×40 не самий наворочений з доступних на ринку. Почнемо з того, що він зроблений в Китаї. Однак, об'єктив у нього достатньо просвітлений, і прицільна сітка інтуїтивно зрозуміла. Приціл має простий дизайн — прицільна марка у вигляді хреста і кілька насічок для розрахунку траєкторії польоту кулі. В принципі, це все, що вам необхідно, щоб приступити до справи.

Друге «доповнення» — це регульований спуск AccuTrigger, який займає перше місце з безпечності в збройовій галузі, розробка компанії Savage Arms. В карабіні Savage AXIS II XP за замовчанням зусилля спуску налаштоване на 1.27 кг.

 

СТРІЛЬБА З SAVAGE AXIS II XP

 

Все відносно. Я взяв Savage AXIS II XP та вирушив на стрільбище, щоб постріляти з нього разом із хлопцями, які віддають перевагу прицілам, що самі по собі коштують вп'ятеро дорожче, ніж весь Savage AXIS II XP в зборі. Ну, знаєте, з тих хлопців, які регулярно замінюють стволи на своїх гвинтівках і вручну споряджають свої власні набої. І нехай вони не є цільовою аудиторією для серії AXIS, але у кожного з них є одна або дві одиниці зброї від компанії Savage. Насправді, цих хлопців дуже важко чимось вразити, і на багато речей вони реагують зовсім спокійно. Я повинен був нагадати їм, як це буває.


Рівно стільки пострілів знадобилось, щоб вперше пристріляти встановлений на карабіні оптичний приціл Weaver. Самий перший постріл той, що на мішені правіший за решту. І це — показник точності карабіна Savage AXIS II XP у базовій комплектації.

 

Навіть у базовій комплектації, «прямо з коробки», карабін Savage AXIS II XP показав відмінну кучність. Діаметр синього кола ліворуч — близько 10 см. Перший постріл ліг менше, ніж у 5 см від центру мішені. Це є показником дивовижної стабільності та первісної точності «свіжо розпакованої» зброї, з урахуванням того, що ми використовували самі недорогі боєприпаси .308 калібру, які змогли знайти. Та це просто вражає, якщо уявити собі, що карабін – прямо з заводського цеху, де його запакували, відправили дистриб’ютору, а потім доставили кінцевому покупцеві, — при всьому цьому зберіг подібну точність і показав таку кучність без жодного додаткового налаштування. Непогано, Savage!


Як тільки ми взяли набої кращої якості – Nosler Match Grade .308, кучність покращилась, і кулі стали лягати ближче одна до одної. Втім, для полювання на велику дичину подібна точність влучань вже не особливо важлива. З обома боєприпасами карабін показав надійну та стабільну стрільбу, а також пристойну точність, як для зброї в цьому ціновому діапазоні, решта — неважлива. І, як тільки з дистанції 100 ярдів (91.4 м) я зміг покласти кулі в групу з різницею менше 2.5 см між влучаннями, я відклав набої Nosler і знову взяв більш дешеві боєприпаси.


Тепер, стосовно інших відмінностей карабіна Savage AXIS II XP. Хід затвора в карабіні виявився трохи жорсткішим, ніж хотілося б. Щоб посунути ручку затвора вгору, ви повинні будете докласти певних фізичних зусиль. Але це єдина «затримка», що виникла в процесі експлуатації, решта дій із затворним механізмом не доставить вам проблем — затвор легко і плавно переміщується назад-вперед. Достатньо зручно пересмикувати затвор з положення карабіна в упорі в плече. Але при цьому складно утримати ціль в полі зору крізь приціл. Почасти це відбувається через зусилля, яких ви докладаєте, щоб зсунути вгору ручку затвора.

 


Група влучань від боєприпасів Nosler Custom Match Grade .308.

 

На Savage AXIS II XP встановлений спуск AccuTrigger, і це просто бомба! Сам механізм має т.з. «запобіжник» спускового гачка — AccuRelease. Правда, його зовнішній вигляд може збентежити стрільців-початківців, які очікують побачити на місці спускового гачка просто вигнутий шматок металу. Але в дійсності це відмінне доопрацювання, реалізоване в базовій комплектації карабіна AXIS. По мірі натискання на спусковий гачок, палець стрільця спочатку виводить AccuRelease з положення, яке запобігає руху шептала, а подальше натискання на спусковий гачок забезпечує надзвичайно легкий і «сухий» спуск. AccuTrigger — це найбезпечніший регульований спусковий механізм на сьогодні. І, якщо ви, наприклад, захочете налаштувати зусилля спуску на 680 г, у вас це легко вийде. А оскільки шептало залишається повністю заблокованим, доки ви не знімете зброю з «запобіжника» AccuRelease, можете не побоюватися, що випадковий удар по прикладу або вібрація призведуть до випадкового пострілу зі зброї.


Запобіжник на Savage AXIS II XP розміщений досить інтуїтивно та ним легко користуватися. Він розташований прямо на шійці прикладу за затвором. Представляє з себе велику кнопку-слайдер з чітко видною літерою F («fire») в положенні «готовий до стрільби». Тільки після того, як зброя знята з запобіжника, простий важіль дозволяє оперувати ручкою затвора. І це, власне, все.

На прикладі є традиційне кріплення для збройового ременя. Потиличник прикладу обладнаний функціональною гумовою прокладкою, яка сприяє рівномірному розподілу віддачі.

З урахуванням усього вищесказаного, Savage AXIS II XP — це міцний робочий карабін з «нижнього цінового діапазону», який гарантує надійне та стабільне функціонування, достатнє для стрільців-початківців. В експлуатації карабін AXIS II XP не дуже схожий на більш дорогі гвинтівки компанії Savage, але він сам по собі показує гідні результати, не гірші, ніж у дорогої зброї.Спуск AccuTrigger є найбезпечнішим спусковим механізмом на сьогодні.


Якби цей карабін випускався, коли я був ще підлітком, я б, напевно, вперше пішов на полювання набагато раншіе. Ось що таке цей карабін. Ця зброя наче спеціально призначена для стрільців-початківців. Карабін Savage AXIS II XP – це гідний початок для тих, хто шукає бюджетний варіант зброї. Універсальний карабін Savage AXIS II XP навіть зі «штатним» оптичним прицілом демонструє чудові результати, і тому відмінно підходить тим, хто не хоче витрачати свій час на вибір, пошук та установку оптики на зброю.

Savage AXIS II XP — це повнофункціональний і серйозний карабін за досить доступною ціною, який стане відмінною «стартовою» зброєю для стрільців-початківців. А, як тільки ви відчуєте в собі сили перейти до більш серйозної зброї, ви розглянете для себе ще й іншу зброю від компанії Savage.
Хід затвора доволі довгий, але дуже плавний.
Полімерний приклад з рел'єфним покриттям забезпечує дуже гарне утримування зброї. На приклад нанесений скромний логотип Savage у вигляді голови індіанця.


Індикатор на торці затвора показує, коли зброя на бойовому взводі.
Запобіжник розташований в доступному місці, його легко відшукати та ним легко користуватися. Кнопка запобіжника велика, тому він зручний навіть при стрільбі в рукавичках.


Так само, як і на більшості болтовиків, на карабіні Savage AXIS II XP відсутні механічні прицільні пристосування. Але карабін одразу поставляється з притертими кільцями і встановленим оптичним прицілом.
Разом з оптикою карабін важить менше 3.2 кг, що робить його перенесення легким завданням.


Потиличник прикладу частково поглинає віддачу боєприпасу калібру .308, але віддача все одно досить відчутна.
З набоями Nosler Custom Match Grade .308 карабін показав дуже гарну кучність влучань.

Автор: Дейв Хіггінботтам/GunsAmerica

Переклад: «ТактікА»

Карабін Savage AXIS II XP .308 Win (7.62х51) / ствол 22" / приціл Weaver Kaspa 3-9х40 Карабін Savage AXIS II XP .308 Win (7.62х51) / ствол 22" / приціл Weaver Kaspa 3-9х40
Уявіть собі таку ситуацію: вам тільки що зателефонував ваш друг і запропонував завтра вирушити з ним на полювання. Завтра. Він хоче піти на полювання саме завтра, але у нього немає путньої гвинтівки. Ви знаєте, що сміливо можете піти з ним на оленя або на кабана, або кого він там вирішив вполювати, але у вас теж немає під рукою «додаткової» гвинтівки, начищеної та готової до подібного походу. Що пропонуєте робити в такій ситуації?


Звичайно ж, ситуація, змальована вище, – чисто гіпотетична та сильно відрізняється від реальності. Але давайте прикинемося, що це відбувається насправді, і що ваш друг «знає толк у ковбасних обрізках»: він знає, як «Отче наш», правила техніки безпеки та розбираєтсья у функціонуванні вогнепальної зброї, у нього є дозвіл на зброю та мисливський квиток ви будете саме полювати, а не браконьєрити). І що у вас прямо за рогом є роздрібний збройовий магазин. І що вашому другові потрібна нарізна зброя «звичайного» калібру, бажано, з оптикою (вже встановленою та пристріляною) — тобто, йому потрібна зброя, яку можна розпакувати та одразу ж вирушати з нею на полювання.


Вам потрібен Savage AXIS II ХР, універсальний карабін.

 


Карабін Savage AXIS II у всій своїй бюджетній красі. Нехай вас не насторожує низька ціна, цей карабін показує кучність стрільби до 1 MOA.

 

Вигадана нами ситуація не настільки вже й неправдоподібна. Оскільки в мене (автора статті – Дейва Хіггінботама, прим.ред.) часто питають поради щодо вогнепальної зброї, в подібних ситуаціях я опиняюся досить часто.

Пару тижнів тому мій друг подзвонив мені з дуже схожим питанням. Він – фермер-хіппі, вирощує та  продає органічні овочі «без ГМО» різним прихильникам ЗСЖ і хіпстерам у Річмонді. І ось, на його ферму занадилися білохвості олені, яким вельми до душі припав подібний «оленячий буфет», наче для них посаджений акуратними рівними рядочками. Звичайно ж, моєму другу подобається жити в гармонії з природою, але він також усвідомлює, що ми створили світ, в якому білохвості олені не мають більше природних ворогів (принаймні, з тих, яких не заправляють бензином). І мій друг готовий вбивати, аби захистити результати своєї праці та своє джерело доходу, і він тільки що отримав від держави «ліцензію на вбивство», яка дозволяє йому полювати на живність поза сезоном.

 

«Яка зброя мені потрібна?» — спитав мене друг.

«Спокійно», — відповів я. — «Тобі потрібен Savage AXIS II». І потім детально пояснив йому, чому.

 

Карабін Savage AXIS II, по суті, представляє собою «повний стартовий пакет». При тому, що насправді в цьому карабіні немає абсолютно нічого «стартового». Цей карабін є чудовим вибором для того, кому в зброї важливі надійність, простота і доступність.

Зброя цієї серії від компанії Savage Arms випускається в калібрах 22-250, .223 Rem, .243 Win, 25-06 Win, 270 Win, 30-06 і 308, 7 мм-08 Rem. Полімерний і дуже міцний приклад, без наворотів і викрутасів, забезпечує відмінну ергономіку та зручну прикладку. Загальна довжина карабіну – 111.5 см, довжина ствола з вуглецевої сталі 22” (56 см). Вага незарядженого карабіна – 2.95 кг, та й заряджений він не важитиме набагато більше, адже знімний магазин вміщує всього чотири набої.
Weaver Kaspa 3-9×40 — настільки класичний і простий оптичний приціл, наскільки це можливо.
Сталевий магазин вміщує 4 набої калібру .308 Win.

В карабіні калібру .308 Win (7.62х51 мм) ствол має крок нарізів (твіст) 1:10. І нехай стрільцям-початківцям це нічого не говорить, але, тим не менше, вони це оцінять. Коротким кулям більшого калібру потрібен коротший крок нарізів (більш швидкий оборот кулі в стволі). Відповідно, твіст 1:10 забезпечує надійну стабілізацію при використанні широкого спектру боєприпасів, особливо більш важких куль на більших дистанціях. А зараз йдеться саме про калібр .308, в якому доступна велика кількість різноманітних боєприпасів. Трохи пізніше повернемося до цього питання, а поки роздивимося поближче саму зброю. 


У карабінаSavage AXIS II XP в штатній комплектації передбачені два «доповнення», які роблять його особливим. Перше — це оптичний приціл Weaver. Ви щойно розпакували свій новий карабін, а на ньому – опа! – вже встановлений приціл. Не тільки встановлений, але й пристріляний. Це дає вам можливість моментально випробувати нову зброю в дії – дає ту саму, настільки цінну для стрільців-початківців, невідкладність. Оптичний приціл Weaver Kaspa 3-9×40 не самий наворочений з доступних на ринку. Почнемо з того, що він зроблений в Китаї. Однак, об'єктив у нього достатньо просвітлений, і прицільна сітка інтуїтивно зрозуміла. Приціл має простий дизайн — прицільна марка у вигляді хреста і кілька насічок для розрахунку траєкторії польоту кулі. В принципі, це все, що вам необхідно, щоб приступити до справи.

Друге «доповнення» — це регульований спуск AccuTrigger, який займає перше місце з безпечності в збройовій галузі, розробка компанії Savage Arms. В карабіні Savage AXIS II XP за замовчанням зусилля спуску налаштоване на 1.27 кг.

 

СТРІЛЬБА З SAVAGE AXIS II XP

 

Все відносно. Я взяв Savage AXIS II XP та вирушив на стрільбище, щоб постріляти з нього разом із хлопцями, які віддають перевагу прицілам, що самі по собі коштують вп'ятеро дорожче, ніж весь Savage AXIS II XP в зборі. Ну, знаєте, з тих хлопців, які регулярно замінюють стволи на своїх гвинтівках і вручну споряджають свої власні набої. І нехай вони не є цільовою аудиторією для серії AXIS, але у кожного з них є одна або дві одиниці зброї від компанії Savage. Насправді, цих хлопців дуже важко чимось вразити, і на багато речей вони реагують зовсім спокійно. Я повинен був нагадати їм, як це буває.


Рівно стільки пострілів знадобилось, щоб вперше пристріляти встановлений на карабіні оптичний приціл Weaver. Самий перший постріл той, що на мішені правіший за решту. І це — показник точності карабіна Savage AXIS II XP у базовій комплектації.

 

Навіть у базовій комплектації, «прямо з коробки», карабін Savage AXIS II XP показав відмінну кучність. Діаметр синього кола ліворуч — близько 10 см. Перший постріл ліг менше, ніж у 5 см від центру мішені. Це є показником дивовижної стабільності та первісної точності «свіжо розпакованої» зброї, з урахуванням того, що ми використовували самі недорогі боєприпаси .308 калібру, які змогли знайти. Та це просто вражає, якщо уявити собі, що карабін – прямо з заводського цеху, де його запакували, відправили дистриб’ютору, а потім доставили кінцевому покупцеві, — при всьому цьому зберіг подібну точність і показав таку кучність без жодного додаткового налаштування. Непогано, Savage!


Як тільки ми взяли набої кращої якості – Nosler Match Grade .308, кучність покращилась, і кулі стали лягати ближче одна до одної. Втім, для полювання на велику дичину подібна точність влучань вже не особливо важлива. З обома боєприпасами карабін показав надійну та стабільну стрільбу, а також пристойну точність, як для зброї в цьому ціновому діапазоні, решта — неважлива. І, як тільки з дистанції 100 ярдів (91.4 м) я зміг покласти кулі в групу з різницею менше 2.5 см між влучаннями, я відклав набої Nosler і знову взяв більш дешеві боєприпаси.


Тепер, стосовно інших відмінностей карабіна Savage AXIS II XP. Хід затвора в карабіні виявився трохи жорсткішим, ніж хотілося б. Щоб посунути ручку затвора вгору, ви повинні будете докласти певних фізичних зусиль. Але це єдина «затримка», що виникла в процесі експлуатації, решта дій із затворним механізмом не доставить вам проблем — затвор легко і плавно переміщується назад-вперед. Достатньо зручно пересмикувати затвор з положення карабіна в упорі в плече. Але при цьому складно утримати ціль в полі зору крізь приціл. Почасти це відбувається через зусилля, яких ви докладаєте, щоб зсунути вгору ручку затвора.

 


Група влучань від боєприпасів Nosler Custom Match Grade .308.

 

На Savage AXIS II XP встановлений спуск AccuTrigger, і це просто бомба! Сам механізм має т.з. «запобіжник» спускового гачка — AccuRelease. Правда, його зовнішній вигляд може збентежити стрільців-початківців, які очікують побачити на місці спускового гачка просто вигнутий шматок металу. Але в дійсності це відмінне доопрацювання, реалізоване в базовій комплектації карабіна AXIS. По мірі натискання на спусковий гачок, палець стрільця спочатку виводить AccuRelease з положення, яке запобігає руху шептала, а подальше натискання на спусковий гачок забезпечує надзвичайно легкий і «сухий» спуск. AccuTrigger — це найбезпечніший регульований спусковий механізм на сьогодні. І, якщо ви, наприклад, захочете налаштувати зусилля спуску на 680 г, у вас це легко вийде. А оскільки шептало залишається повністю заблокованим, доки ви не знімете зброю з «запобіжника» AccuRelease, можете не побоюватися, що випадковий удар по прикладу або вібрація призведуть до випадкового пострілу зі зброї.


Запобіжник на Savage AXIS II XP розміщений досить інтуїтивно та ним легко користуватися. Він розташований прямо на шійці прикладу за затвором. Представляє з себе велику кнопку-слайдер з чітко видною літерою F («fire») в положенні «готовий до стрільби». Тільки після того, як зброя знята з запобіжника, простий важіль дозволяє оперувати ручкою затвора. І це, власне, все.

На прикладі є традиційне кріплення для збройового ременя. Потиличник прикладу обладнаний функціональною гумовою прокладкою, яка сприяє рівномірному розподілу віддачі.

З урахуванням усього вищесказаного, Savage AXIS II XP — це міцний робочий карабін з «нижнього цінового діапазону», який гарантує надійне та стабільне функціонування, достатнє для стрільців-початківців. В експлуатації карабін AXIS II XP не дуже схожий на більш дорогі гвинтівки компанії Savage, але він сам по собі показує гідні результати, не гірші, ніж у дорогої зброї.Спуск AccuTrigger є найбезпечнішим спусковим механізмом на сьогодні.


Якби цей карабін випускався, коли я був ще підлітком, я б, напевно, вперше пішов на полювання набагато раншіе. Ось що таке цей карабін. Ця зброя наче спеціально призначена для стрільців-початківців. Карабін Savage AXIS II XP – це гідний початок для тих, хто шукає бюджетний варіант зброї. Універсальний карабін Savage AXIS II XP навіть зі «штатним» оптичним прицілом демонструє чудові результати, і тому відмінно підходить тим, хто не хоче витрачати свій час на вибір, пошук та установку оптики на зброю.

Savage AXIS II XP — це повнофункціональний і серйозний карабін за досить доступною ціною, який стане відмінною «стартовою» зброєю для стрільців-початківців. А, як тільки ви відчуєте в собі сили перейти до більш серйозної зброї, ви розглянете для себе ще й іншу зброю від компанії Savage.
Хід затвора доволі довгий, але дуже плавний.
Полімерний приклад з рел'єфним покриттям забезпечує дуже гарне утримування зброї. На приклад нанесений скромний логотип Savage у вигляді голови індіанця.


Індикатор на торці затвора показує, коли зброя на бойовому взводі.
Запобіжник розташований в доступному місці, його легко відшукати та ним легко користуватися. Кнопка запобіжника велика, тому він зручний навіть при стрільбі в рукавичках.


Так само, як і на більшості болтовиків, на карабіні Savage AXIS II XP відсутні механічні прицільні пристосування. Але карабін одразу поставляється з притертими кільцями і встановленим оптичним прицілом.
Разом з оптикою карабін важить менше 3.2 кг, що робить його перенесення легким завданням.


Потиличник прикладу частково поглинає віддачу боєприпасу калібру .308, але віддача все одно досить відчутна.
З набоями Nosler Custom Match Grade .308 карабін показав дуже гарну кучність влучань.

Автор: Дейв Хіггінботтам/GunsAmerica

Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Карабін Savage 11 HOG HUNTER / .308 Win (7.62х51) / 20" + різьба під ДГК Карабін Savage 11 HOG HUNTER / .308 Win (7.62х51) / 20" + різьба під ДГК
Уявіть собі таку ситуацію: вам тільки що зателефонував ваш друг і запропонував завтра вирушити з ним на полювання. Завтра. Він хоче піти на полювання саме завтра, але у нього немає путньої гвинтівки. Ви знаєте, що сміливо можете піти з ним на оленя або на кабана, або кого він там вирішив вполювати, але у вас теж немає під рукою «додаткової» гвинтівки, начищеної та готової до подібного походу. Що пропонуєте робити в такій ситуації?


Звичайно ж, ситуація, змальована вище, – чисто гіпотетична та сильно відрізняється від реальності. Але давайте прикинемося, що це відбувається насправді, і що ваш друг «знає толк у ковбасних обрізках»: він знає, як «Отче наш», правила техніки безпеки та розбираєтсья у функціонуванні вогнепальної зброї, у нього є дозвіл на зброю та мисливський квиток ви будете саме полювати, а не браконьєрити). І що у вас прямо за рогом є роздрібний збройовий магазин. І що вашому другові потрібна нарізна зброя «звичайного» калібру, бажано, з оптикою (вже встановленою та пристріляною) — тобто, йому потрібна зброя, яку можна розпакувати та одразу ж вирушати з нею на полювання.


Вам потрібен Savage AXIS II ХР, універсальний карабін.

 


Карабін Savage AXIS II у всій своїй бюджетній красі. Нехай вас не насторожує низька ціна, цей карабін показує кучність стрільби до 1 MOA.

 

Вигадана нами ситуація не настільки вже й неправдоподібна. Оскільки в мене (автора статті – Дейва Хіггінботама, прим.ред.) часто питають поради щодо вогнепальної зброї, в подібних ситуаціях я опиняюся досить часто.

Пару тижнів тому мій друг подзвонив мені з дуже схожим питанням. Він – фермер-хіппі, вирощує та  продає органічні овочі «без ГМО» різним прихильникам ЗСЖ і хіпстерам у Річмонді. І ось, на його ферму занадилися білохвості олені, яким вельми до душі припав подібний «оленячий буфет», наче для них посаджений акуратними рівними рядочками. Звичайно ж, моєму другу подобається жити в гармонії з природою, але він також усвідомлює, що ми створили світ, в якому білохвості олені не мають більше природних ворогів (принаймні, з тих, яких не заправляють бензином). І мій друг готовий вбивати, аби захистити результати своєї праці та своє джерело доходу, і він тільки що отримав від держави «ліцензію на вбивство», яка дозволяє йому полювати на живність поза сезоном.

 

«Яка зброя мені потрібна?» — спитав мене друг.

«Спокійно», — відповів я. — «Тобі потрібен Savage AXIS II». І потім детально пояснив йому, чому.

 

Карабін Savage AXIS II, по суті, представляє собою «повний стартовий пакет». При тому, що насправді в цьому карабіні немає абсолютно нічого «стартового». Цей карабін є чудовим вибором для того, кому в зброї важливі надійність, простота і доступність.

Зброя цієї серії від компанії Savage Arms випускається в калібрах 22-250, .223 Rem, .243 Win, 25-06 Win, 270 Win, 30-06 і 308, 7 мм-08 Rem. Полімерний і дуже міцний приклад, без наворотів і викрутасів, забезпечує відмінну ергономіку та зручну прикладку. Загальна довжина карабіну – 111.5 см, довжина ствола з вуглецевої сталі 22” (56 см). Вага незарядженого карабіна – 2.95 кг, та й заряджений він не важитиме набагато більше, адже знімний магазин вміщує всього чотири набої.
Weaver Kaspa 3-9×40 — настільки класичний і простий оптичний приціл, наскільки це можливо.
Сталевий магазин вміщує 4 набої калібру .308 Win.

В карабіні калібру .308 Win (7.62х51 мм) ствол має крок нарізів (твіст) 1:10. І нехай стрільцям-початківцям це нічого не говорить, але, тим не менше, вони це оцінять. Коротким кулям більшого калібру потрібен коротший крок нарізів (більш швидкий оборот кулі в стволі). Відповідно, твіст 1:10 забезпечує надійну стабілізацію при використанні широкого спектру боєприпасів, особливо більш важких куль на більших дистанціях. А зараз йдеться саме про калібр .308, в якому доступна велика кількість різноманітних боєприпасів. Трохи пізніше повернемося до цього питання, а поки роздивимося поближче саму зброю. 


У карабінаSavage AXIS II XP в штатній комплектації передбачені два «доповнення», які роблять його особливим. Перше — це оптичний приціл Weaver. Ви щойно розпакували свій новий карабін, а на ньому – опа! – вже встановлений приціл. Не тільки встановлений, але й пристріляний. Це дає вам можливість моментально випробувати нову зброю в дії – дає ту саму, настільки цінну для стрільців-початківців, невідкладність. Оптичний приціл Weaver Kaspa 3-9×40 не самий наворочений з доступних на ринку. Почнемо з того, що він зроблений в Китаї. Однак, об'єктив у нього достатньо просвітлений, і прицільна сітка інтуїтивно зрозуміла. Приціл має простий дизайн — прицільна марка у вигляді хреста і кілька насічок для розрахунку траєкторії польоту кулі. В принципі, це все, що вам необхідно, щоб приступити до справи.

Друге «доповнення» — це регульований спуск AccuTrigger, який займає перше місце з безпечності в збройовій галузі, розробка компанії Savage Arms. В карабіні Savage AXIS II XP за замовчанням зусилля спуску налаштоване на 1.27 кг.

 

СТРІЛЬБА З SAVAGE AXIS II XP

 

Все відносно. Я взяв Savage AXIS II XP та вирушив на стрільбище, щоб постріляти з нього разом із хлопцями, які віддають перевагу прицілам, що самі по собі коштують вп'ятеро дорожче, ніж весь Savage AXIS II XP в зборі. Ну, знаєте, з тих хлопців, які регулярно замінюють стволи на своїх гвинтівках і вручну споряджають свої власні набої. І нехай вони не є цільовою аудиторією для серії AXIS, але у кожного з них є одна або дві одиниці зброї від компанії Savage. Насправді, цих хлопців дуже важко чимось вразити, і на багато речей вони реагують зовсім спокійно. Я повинен був нагадати їм, як це буває.


Рівно стільки пострілів знадобилось, щоб вперше пристріляти встановлений на карабіні оптичний приціл Weaver. Самий перший постріл той, що на мішені правіший за решту. І це — показник точності карабіна Savage AXIS II XP у базовій комплектації.

 

Навіть у базовій комплектації, «прямо з коробки», карабін Savage AXIS II XP показав відмінну кучність. Діаметр синього кола ліворуч — близько 10 см. Перший постріл ліг менше, ніж у 5 см від центру мішені. Це є показником дивовижної стабільності та первісної точності «свіжо розпакованої» зброї, з урахуванням того, що ми використовували самі недорогі боєприпаси .308 калібру, які змогли знайти. Та це просто вражає, якщо уявити собі, що карабін – прямо з заводського цеху, де його запакували, відправили дистриб’ютору, а потім доставили кінцевому покупцеві, — при всьому цьому зберіг подібну точність і показав таку кучність без жодного додаткового налаштування. Непогано, Savage!


Як тільки ми взяли набої кращої якості – Nosler Match Grade .308, кучність покращилась, і кулі стали лягати ближче одна до одної. Втім, для полювання на велику дичину подібна точність влучань вже не особливо важлива. З обома боєприпасами карабін показав надійну та стабільну стрільбу, а також пристойну точність, як для зброї в цьому ціновому діапазоні, решта — неважлива. І, як тільки з дистанції 100 ярдів (91.4 м) я зміг покласти кулі в групу з різницею менше 2.5 см між влучаннями, я відклав набої Nosler і знову взяв більш дешеві боєприпаси.


Тепер, стосовно інших відмінностей карабіна Savage AXIS II XP. Хід затвора в карабіні виявився трохи жорсткішим, ніж хотілося б. Щоб посунути ручку затвора вгору, ви повинні будете докласти певних фізичних зусиль. Але це єдина «затримка», що виникла в процесі експлуатації, решта дій із затворним механізмом не доставить вам проблем — затвор легко і плавно переміщується назад-вперед. Достатньо зручно пересмикувати затвор з положення карабіна в упорі в плече. Але при цьому складно утримати ціль в полі зору крізь приціл. Почасти це відбувається через зусилля, яких ви докладаєте, щоб зсунути вгору ручку затвора.

 


Група влучань від боєприпасів Nosler Custom Match Grade .308.

 

На Savage AXIS II XP встановлений спуск AccuTrigger, і це просто бомба! Сам механізм має т.з. «запобіжник» спускового гачка — AccuRelease. Правда, його зовнішній вигляд може збентежити стрільців-початківців, які очікують побачити на місці спускового гачка просто вигнутий шматок металу. Але в дійсності це відмінне доопрацювання, реалізоване в базовій комплектації карабіна AXIS. По мірі натискання на спусковий гачок, палець стрільця спочатку виводить AccuRelease з положення, яке запобігає руху шептала, а подальше натискання на спусковий гачок забезпечує надзвичайно легкий і «сухий» спуск. AccuTrigger — це найбезпечніший регульований спусковий механізм на сьогодні. І, якщо ви, наприклад, захочете налаштувати зусилля спуску на 680 г, у вас це легко вийде. А оскільки шептало залишається повністю заблокованим, доки ви не знімете зброю з «запобіжника» AccuRelease, можете не побоюватися, що випадковий удар по прикладу або вібрація призведуть до випадкового пострілу зі зброї.


Запобіжник на Savage AXIS II XP розміщений досить інтуїтивно та ним легко користуватися. Він розташований прямо на шійці прикладу за затвором. Представляє з себе велику кнопку-слайдер з чітко видною літерою F («fire») в положенні «готовий до стрільби». Тільки після того, як зброя знята з запобіжника, простий важіль дозволяє оперувати ручкою затвора. І це, власне, все.

На прикладі є традиційне кріплення для збройового ременя. Потиличник прикладу обладнаний функціональною гумовою прокладкою, яка сприяє рівномірному розподілу віддачі.

З урахуванням усього вищесказаного, Savage AXIS II XP — це міцний робочий карабін з «нижнього цінового діапазону», який гарантує надійне та стабільне функціонування, достатнє для стрільців-початківців. В експлуатації карабін AXIS II XP не дуже схожий на більш дорогі гвинтівки компанії Savage, але він сам по собі показує гідні результати, не гірші, ніж у дорогої зброї.Спуск AccuTrigger є найбезпечнішим спусковим механізмом на сьогодні.


Якби цей карабін випускався, коли я був ще підлітком, я б, напевно, вперше пішов на полювання набагато раншіе. Ось що таке цей карабін. Ця зброя наче спеціально призначена для стрільців-початківців. Карабін Savage AXIS II XP – це гідний початок для тих, хто шукає бюджетний варіант зброї. Універсальний карабін Savage AXIS II XP навіть зі «штатним» оптичним прицілом демонструє чудові результати, і тому відмінно підходить тим, хто не хоче витрачати свій час на вибір, пошук та установку оптики на зброю.

Savage AXIS II XP — це повнофункціональний і серйозний карабін за досить доступною ціною, який стане відмінною «стартовою» зброєю для стрільців-початківців. А, як тільки ви відчуєте в собі сили перейти до більш серйозної зброї, ви розглянете для себе ще й іншу зброю від компанії Savage.
Хід затвора доволі довгий, але дуже плавний.
Полімерний приклад з рел'єфним покриттям забезпечує дуже гарне утримування зброї. На приклад нанесений скромний логотип Savage у вигляді голови індіанця.


Індикатор на торці затвора показує, коли зброя на бойовому взводі.
Запобіжник розташований в доступному місці, його легко відшукати та ним легко користуватися. Кнопка запобіжника велика, тому він зручний навіть при стрільбі в рукавичках.


Так само, як і на більшості болтовиків, на карабіні Savage AXIS II XP відсутні механічні прицільні пристосування. Але карабін одразу поставляється з притертими кільцями і встановленим оптичним прицілом.
Разом з оптикою карабін важить менше 3.2 кг, що робить його перенесення легким завданням.


Потиличник прикладу частково поглинає віддачу боєприпасу калібру .308, але віддача все одно досить відчутна.
З набоями Nosler Custom Match Grade .308 карабін показав дуже гарну кучність влучань.

Автор: Дейв Хіггінботтам/GunsAmerica

Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Набій нарізний Sellier&Bellot SP, .308 Win (7,62х51) / 11.66 г, 180 gr Набій нарізний Sellier&Bellot SP, .308 Win (7,62х51) / 11.66 г, 180 gr
Уявіть собі таку ситуацію: вам тільки що зателефонував ваш друг і запропонував завтра вирушити з ним на полювання. Завтра. Він хоче піти на полювання саме завтра, але у нього немає путньої гвинтівки. Ви знаєте, що сміливо можете піти з ним на оленя або на кабана, або кого він там вирішив вполювати, але у вас теж немає під рукою «додаткової» гвинтівки, начищеної та готової до подібного походу. Що пропонуєте робити в такій ситуації?


Звичайно ж, ситуація, змальована вище, – чисто гіпотетична та сильно відрізняється від реальності. Але давайте прикинемося, що це відбувається насправді, і що ваш друг «знає толк у ковбасних обрізках»: він знає, як «Отче наш», правила техніки безпеки та розбираєтсья у функціонуванні вогнепальної зброї, у нього є дозвіл на зброю та мисливський квиток ви будете саме полювати, а не браконьєрити). І що у вас прямо за рогом є роздрібний збройовий магазин. І що вашому другові потрібна нарізна зброя «звичайного» калібру, бажано, з оптикою (вже встановленою та пристріляною) — тобто, йому потрібна зброя, яку можна розпакувати та одразу ж вирушати з нею на полювання.


Вам потрібен Savage AXIS II ХР, універсальний карабін.

 


Карабін Savage AXIS II у всій своїй бюджетній красі. Нехай вас не насторожує низька ціна, цей карабін показує кучність стрільби до 1 MOA.

 

Вигадана нами ситуація не настільки вже й неправдоподібна. Оскільки в мене (автора статті – Дейва Хіггінботама, прим.ред.) часто питають поради щодо вогнепальної зброї, в подібних ситуаціях я опиняюся досить часто.

Пару тижнів тому мій друг подзвонив мені з дуже схожим питанням. Він – фермер-хіппі, вирощує та  продає органічні овочі «без ГМО» різним прихильникам ЗСЖ і хіпстерам у Річмонді. І ось, на його ферму занадилися білохвості олені, яким вельми до душі припав подібний «оленячий буфет», наче для них посаджений акуратними рівними рядочками. Звичайно ж, моєму другу подобається жити в гармонії з природою, але він також усвідомлює, що ми створили світ, в якому білохвості олені не мають більше природних ворогів (принаймні, з тих, яких не заправляють бензином). І мій друг готовий вбивати, аби захистити результати своєї праці та своє джерело доходу, і він тільки що отримав від держави «ліцензію на вбивство», яка дозволяє йому полювати на живність поза сезоном.

 

«Яка зброя мені потрібна?» — спитав мене друг.

«Спокійно», — відповів я. — «Тобі потрібен Savage AXIS II». І потім детально пояснив йому, чому.

 

Карабін Savage AXIS II, по суті, представляє собою «повний стартовий пакет». При тому, що насправді в цьому карабіні немає абсолютно нічого «стартового». Цей карабін є чудовим вибором для того, кому в зброї важливі надійність, простота і доступність.

Зброя цієї серії від компанії Savage Arms випускається в калібрах 22-250, .223 Rem, .243 Win, 25-06 Win, 270 Win, 30-06 і 308, 7 мм-08 Rem. Полімерний і дуже міцний приклад, без наворотів і викрутасів, забезпечує відмінну ергономіку та зручну прикладку. Загальна довжина карабіну – 111.5 см, довжина ствола з вуглецевої сталі 22” (56 см). Вага незарядженого карабіна – 2.95 кг, та й заряджений він не важитиме набагато більше, адже знімний магазин вміщує всього чотири набої.
Weaver Kaspa 3-9×40 — настільки класичний і простий оптичний приціл, наскільки це можливо.
Сталевий магазин вміщує 4 набої калібру .308 Win.

В карабіні калібру .308 Win (7.62х51 мм) ствол має крок нарізів (твіст) 1:10. І нехай стрільцям-початківцям це нічого не говорить, але, тим не менше, вони це оцінять. Коротким кулям більшого калібру потрібен коротший крок нарізів (більш швидкий оборот кулі в стволі). Відповідно, твіст 1:10 забезпечує надійну стабілізацію при використанні широкого спектру боєприпасів, особливо більш важких куль на більших дистанціях. А зараз йдеться саме про калібр .308, в якому доступна велика кількість різноманітних боєприпасів. Трохи пізніше повернемося до цього питання, а поки роздивимося поближче саму зброю. 


У карабінаSavage AXIS II XP в штатній комплектації передбачені два «доповнення», які роблять його особливим. Перше — це оптичний приціл Weaver. Ви щойно розпакували свій новий карабін, а на ньому – опа! – вже встановлений приціл. Не тільки встановлений, але й пристріляний. Це дає вам можливість моментально випробувати нову зброю в дії – дає ту саму, настільки цінну для стрільців-початківців, невідкладність. Оптичний приціл Weaver Kaspa 3-9×40 не самий наворочений з доступних на ринку. Почнемо з того, що він зроблений в Китаї. Однак, об'єктив у нього достатньо просвітлений, і прицільна сітка інтуїтивно зрозуміла. Приціл має простий дизайн — прицільна марка у вигляді хреста і кілька насічок для розрахунку траєкторії польоту кулі. В принципі, це все, що вам необхідно, щоб приступити до справи.

Друге «доповнення» — це регульований спуск AccuTrigger, який займає перше місце з безпечності в збройовій галузі, розробка компанії Savage Arms. В карабіні Savage AXIS II XP за замовчанням зусилля спуску налаштоване на 1.27 кг.

 

СТРІЛЬБА З SAVAGE AXIS II XP

 

Все відносно. Я взяв Savage AXIS II XP та вирушив на стрільбище, щоб постріляти з нього разом із хлопцями, які віддають перевагу прицілам, що самі по собі коштують вп'ятеро дорожче, ніж весь Savage AXIS II XP в зборі. Ну, знаєте, з тих хлопців, які регулярно замінюють стволи на своїх гвинтівках і вручну споряджають свої власні набої. І нехай вони не є цільовою аудиторією для серії AXIS, але у кожного з них є одна або дві одиниці зброї від компанії Savage. Насправді, цих хлопців дуже важко чимось вразити, і на багато речей вони реагують зовсім спокійно. Я повинен був нагадати їм, як це буває.


Рівно стільки пострілів знадобилось, щоб вперше пристріляти встановлений на карабіні оптичний приціл Weaver. Самий перший постріл той, що на мішені правіший за решту. І це — показник точності карабіна Savage AXIS II XP у базовій комплектації.

 

Навіть у базовій комплектації, «прямо з коробки», карабін Savage AXIS II XP показав відмінну кучність. Діаметр синього кола ліворуч — близько 10 см. Перший постріл ліг менше, ніж у 5 см від центру мішені. Це є показником дивовижної стабільності та первісної точності «свіжо розпакованої» зброї, з урахуванням того, що ми використовували самі недорогі боєприпаси .308 калібру, які змогли знайти. Та це просто вражає, якщо уявити собі, що карабін – прямо з заводського цеху, де його запакували, відправили дистриб’ютору, а потім доставили кінцевому покупцеві, — при всьому цьому зберіг подібну точність і показав таку кучність без жодного додаткового налаштування. Непогано, Savage!


Як тільки ми взяли набої кращої якості – Nosler Match Grade .308, кучність покращилась, і кулі стали лягати ближче одна до одної. Втім, для полювання на велику дичину подібна точність влучань вже не особливо важлива. З обома боєприпасами карабін показав надійну та стабільну стрільбу, а також пристойну точність, як для зброї в цьому ціновому діапазоні, решта — неважлива. І, як тільки з дистанції 100 ярдів (91.4 м) я зміг покласти кулі в групу з різницею менше 2.5 см між влучаннями, я відклав набої Nosler і знову взяв більш дешеві боєприпаси.


Тепер, стосовно інших відмінностей карабіна Savage AXIS II XP. Хід затвора в карабіні виявився трохи жорсткішим, ніж хотілося б. Щоб посунути ручку затвора вгору, ви повинні будете докласти певних фізичних зусиль. Але це єдина «затримка», що виникла в процесі експлуатації, решта дій із затворним механізмом не доставить вам проблем — затвор легко і плавно переміщується назад-вперед. Достатньо зручно пересмикувати затвор з положення карабіна в упорі в плече. Але при цьому складно утримати ціль в полі зору крізь приціл. Почасти це відбувається через зусилля, яких ви докладаєте, щоб зсунути вгору ручку затвора.

 


Група влучань від боєприпасів Nosler Custom Match Grade .308.

 

На Savage AXIS II XP встановлений спуск AccuTrigger, і це просто бомба! Сам механізм має т.з. «запобіжник» спускового гачка — AccuRelease. Правда, його зовнішній вигляд може збентежити стрільців-початківців, які очікують побачити на місці спускового гачка просто вигнутий шматок металу. Але в дійсності це відмінне доопрацювання, реалізоване в базовій комплектації карабіна AXIS. По мірі натискання на спусковий гачок, палець стрільця спочатку виводить AccuRelease з положення, яке запобігає руху шептала, а подальше натискання на спусковий гачок забезпечує надзвичайно легкий і «сухий» спуск. AccuTrigger — це найбезпечніший регульований спусковий механізм на сьогодні. І, якщо ви, наприклад, захочете налаштувати зусилля спуску на 680 г, у вас це легко вийде. А оскільки шептало залишається повністю заблокованим, доки ви не знімете зброю з «запобіжника» AccuRelease, можете не побоюватися, що випадковий удар по прикладу або вібрація призведуть до випадкового пострілу зі зброї.


Запобіжник на Savage AXIS II XP розміщений досить інтуїтивно та ним легко користуватися. Він розташований прямо на шійці прикладу за затвором. Представляє з себе велику кнопку-слайдер з чітко видною літерою F («fire») в положенні «готовий до стрільби». Тільки після того, як зброя знята з запобіжника, простий важіль дозволяє оперувати ручкою затвора. І це, власне, все.

На прикладі є традиційне кріплення для збройового ременя. Потиличник прикладу обладнаний функціональною гумовою прокладкою, яка сприяє рівномірному розподілу віддачі.

З урахуванням усього вищесказаного, Savage AXIS II XP — це міцний робочий карабін з «нижнього цінового діапазону», який гарантує надійне та стабільне функціонування, достатнє для стрільців-початківців. В експлуатації карабін AXIS II XP не дуже схожий на більш дорогі гвинтівки компанії Savage, але він сам по собі показує гідні результати, не гірші, ніж у дорогої зброї.Спуск AccuTrigger є найбезпечнішим спусковим механізмом на сьогодні.


Якби цей карабін випускався, коли я був ще підлітком, я б, напевно, вперше пішов на полювання набагато раншіе. Ось що таке цей карабін. Ця зброя наче спеціально призначена для стрільців-початківців. Карабін Savage AXIS II XP – це гідний початок для тих, хто шукає бюджетний варіант зброї. Універсальний карабін Savage AXIS II XP навіть зі «штатним» оптичним прицілом демонструє чудові результати, і тому відмінно підходить тим, хто не хоче витрачати свій час на вибір, пошук та установку оптики на зброю.

Savage AXIS II XP — це повнофункціональний і серйозний карабін за досить доступною ціною, який стане відмінною «стартовою» зброєю для стрільців-початківців. А, як тільки ви відчуєте в собі сили перейти до більш серйозної зброї, ви розглянете для себе ще й іншу зброю від компанії Savage.
Хід затвора доволі довгий, але дуже плавний.
Полімерний приклад з рел'єфним покриттям забезпечує дуже гарне утримування зброї. На приклад нанесений скромний логотип Savage у вигляді голови індіанця.


Індикатор на торці затвора показує, коли зброя на бойовому взводі.
Запобіжник розташований в доступному місці, його легко відшукати та ним легко користуватися. Кнопка запобіжника велика, тому він зручний навіть при стрільбі в рукавичках.


Так само, як і на більшості болтовиків, на карабіні Savage AXIS II XP відсутні механічні прицільні пристосування. Але карабін одразу поставляється з притертими кільцями і встановленим оптичним прицілом.
Разом з оптикою карабін важить менше 3.2 кг, що робить його перенесення легким завданням.


Потиличник прикладу частково поглинає віддачу боєприпасу калібру .308, але віддача все одно досить відчутна.
З набоями Nosler Custom Match Grade .308 карабін показав дуже гарну кучність влучань.

Автор: Дейв Хіггінботтам/GunsAmerica

Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Набій нарізний Mesko .308 Win (7.62х51) / FMJ / 9.45 г, 146 gr Набій нарізний Mesko .308 Win (7.62х51) / FMJ / 9.45 г, 146 gr
Уявіть собі таку ситуацію: вам тільки що зателефонував ваш друг і запропонував завтра вирушити з ним на полювання. Завтра. Він хоче піти на полювання саме завтра, але у нього немає путньої гвинтівки. Ви знаєте, що сміливо можете піти з ним на оленя або на кабана, або кого він там вирішив вполювати, але у вас теж немає під рукою «додаткової» гвинтівки, начищеної та готової до подібного походу. Що пропонуєте робити в такій ситуації?


Звичайно ж, ситуація, змальована вище, – чисто гіпотетична та сильно відрізняється від реальності. Але давайте прикинемося, що це відбувається насправді, і що ваш друг «знає толк у ковбасних обрізках»: він знає, як «Отче наш», правила техніки безпеки та розбираєтсья у функціонуванні вогнепальної зброї, у нього є дозвіл на зброю та мисливський квиток ви будете саме полювати, а не браконьєрити). І що у вас прямо за рогом є роздрібний збройовий магазин. І що вашому другові потрібна нарізна зброя «звичайного» калібру, бажано, з оптикою (вже встановленою та пристріляною) — тобто, йому потрібна зброя, яку можна розпакувати та одразу ж вирушати з нею на полювання.


Вам потрібен Savage AXIS II ХР, універсальний карабін.

 


Карабін Savage AXIS II у всій своїй бюджетній красі. Нехай вас не насторожує низька ціна, цей карабін показує кучність стрільби до 1 MOA.

 

Вигадана нами ситуація не настільки вже й неправдоподібна. Оскільки в мене (автора статті – Дейва Хіггінботама, прим.ред.) часто питають поради щодо вогнепальної зброї, в подібних ситуаціях я опиняюся досить часто.

Пару тижнів тому мій друг подзвонив мені з дуже схожим питанням. Він – фермер-хіппі, вирощує та  продає органічні овочі «без ГМО» різним прихильникам ЗСЖ і хіпстерам у Річмонді. І ось, на його ферму занадилися білохвості олені, яким вельми до душі припав подібний «оленячий буфет», наче для них посаджений акуратними рівними рядочками. Звичайно ж, моєму другу подобається жити в гармонії з природою, але він також усвідомлює, що ми створили світ, в якому білохвості олені не мають більше природних ворогів (принаймні, з тих, яких не заправляють бензином). І мій друг готовий вбивати, аби захистити результати своєї праці та своє джерело доходу, і він тільки що отримав від держави «ліцензію на вбивство», яка дозволяє йому полювати на живність поза сезоном.

 

«Яка зброя мені потрібна?» — спитав мене друг.

«Спокійно», — відповів я. — «Тобі потрібен Savage AXIS II». І потім детально пояснив йому, чому.

 

Карабін Savage AXIS II, по суті, представляє собою «повний стартовий пакет». При тому, що насправді в цьому карабіні немає абсолютно нічого «стартового». Цей карабін є чудовим вибором для того, кому в зброї важливі надійність, простота і доступність.

Зброя цієї серії від компанії Savage Arms випускається в калібрах 22-250, .223 Rem, .243 Win, 25-06 Win, 270 Win, 30-06 і 308, 7 мм-08 Rem. Полімерний і дуже міцний приклад, без наворотів і викрутасів, забезпечує відмінну ергономіку та зручну прикладку. Загальна довжина карабіну – 111.5 см, довжина ствола з вуглецевої сталі 22” (56 см). Вага незарядженого карабіна – 2.95 кг, та й заряджений він не важитиме набагато більше, адже знімний магазин вміщує всього чотири набої.
Weaver Kaspa 3-9×40 — настільки класичний і простий оптичний приціл, наскільки це можливо.
Сталевий магазин вміщує 4 набої калібру .308 Win.

В карабіні калібру .308 Win (7.62х51 мм) ствол має крок нарізів (твіст) 1:10. І нехай стрільцям-початківцям це нічого не говорить, але, тим не менше, вони це оцінять. Коротким кулям більшого калібру потрібен коротший крок нарізів (більш швидкий оборот кулі в стволі). Відповідно, твіст 1:10 забезпечує надійну стабілізацію при використанні широкого спектру боєприпасів, особливо більш важких куль на більших дистанціях. А зараз йдеться саме про калібр .308, в якому доступна велика кількість різноманітних боєприпасів. Трохи пізніше повернемося до цього питання, а поки роздивимося поближче саму зброю. 


У карабінаSavage AXIS II XP в штатній комплектації передбачені два «доповнення», які роблять його особливим. Перше — це оптичний приціл Weaver. Ви щойно розпакували свій новий карабін, а на ньому – опа! – вже встановлений приціл. Не тільки встановлений, але й пристріляний. Це дає вам можливість моментально випробувати нову зброю в дії – дає ту саму, настільки цінну для стрільців-початківців, невідкладність. Оптичний приціл Weaver Kaspa 3-9×40 не самий наворочений з доступних на ринку. Почнемо з того, що він зроблений в Китаї. Однак, об'єктив у нього достатньо просвітлений, і прицільна сітка інтуїтивно зрозуміла. Приціл має простий дизайн — прицільна марка у вигляді хреста і кілька насічок для розрахунку траєкторії польоту кулі. В принципі, це все, що вам необхідно, щоб приступити до справи.

Друге «доповнення» — це регульований спуск AccuTrigger, який займає перше місце з безпечності в збройовій галузі, розробка компанії Savage Arms. В карабіні Savage AXIS II XP за замовчанням зусилля спуску налаштоване на 1.27 кг.

 

СТРІЛЬБА З SAVAGE AXIS II XP

 

Все відносно. Я взяв Savage AXIS II XP та вирушив на стрільбище, щоб постріляти з нього разом із хлопцями, які віддають перевагу прицілам, що самі по собі коштують вп'ятеро дорожче, ніж весь Savage AXIS II XP в зборі. Ну, знаєте, з тих хлопців, які регулярно замінюють стволи на своїх гвинтівках і вручну споряджають свої власні набої. І нехай вони не є цільовою аудиторією для серії AXIS, але у кожного з них є одна або дві одиниці зброї від компанії Savage. Насправді, цих хлопців дуже важко чимось вразити, і на багато речей вони реагують зовсім спокійно. Я повинен був нагадати їм, як це буває.


Рівно стільки пострілів знадобилось, щоб вперше пристріляти встановлений на карабіні оптичний приціл Weaver. Самий перший постріл той, що на мішені правіший за решту. І це — показник точності карабіна Savage AXIS II XP у базовій комплектації.

 

Навіть у базовій комплектації, «прямо з коробки», карабін Savage AXIS II XP показав відмінну кучність. Діаметр синього кола ліворуч — близько 10 см. Перший постріл ліг менше, ніж у 5 см від центру мішені. Це є показником дивовижної стабільності та первісної точності «свіжо розпакованої» зброї, з урахуванням того, що ми використовували самі недорогі боєприпаси .308 калібру, які змогли знайти. Та це просто вражає, якщо уявити собі, що карабін – прямо з заводського цеху, де його запакували, відправили дистриб’ютору, а потім доставили кінцевому покупцеві, — при всьому цьому зберіг подібну точність і показав таку кучність без жодного додаткового налаштування. Непогано, Savage!


Як тільки ми взяли набої кращої якості – Nosler Match Grade .308, кучність покращилась, і кулі стали лягати ближче одна до одної. Втім, для полювання на велику дичину подібна точність влучань вже не особливо важлива. З обома боєприпасами карабін показав надійну та стабільну стрільбу, а також пристойну точність, як для зброї в цьому ціновому діапазоні, решта — неважлива. І, як тільки з дистанції 100 ярдів (91.4 м) я зміг покласти кулі в групу з різницею менше 2.5 см між влучаннями, я відклав набої Nosler і знову взяв більш дешеві боєприпаси.


Тепер, стосовно інших відмінностей карабіна Savage AXIS II XP. Хід затвора в карабіні виявився трохи жорсткішим, ніж хотілося б. Щоб посунути ручку затвора вгору, ви повинні будете докласти певних фізичних зусиль. Але це єдина «затримка», що виникла в процесі експлуатації, решта дій із затворним механізмом не доставить вам проблем — затвор легко і плавно переміщується назад-вперед. Достатньо зручно пересмикувати затвор з положення карабіна в упорі в плече. Але при цьому складно утримати ціль в полі зору крізь приціл. Почасти це відбувається через зусилля, яких ви докладаєте, щоб зсунути вгору ручку затвора.

 


Група влучань від боєприпасів Nosler Custom Match Grade .308.

 

На Savage AXIS II XP встановлений спуск AccuTrigger, і це просто бомба! Сам механізм має т.з. «запобіжник» спускового гачка — AccuRelease. Правда, його зовнішній вигляд може збентежити стрільців-початківців, які очікують побачити на місці спускового гачка просто вигнутий шматок металу. Але в дійсності це відмінне доопрацювання, реалізоване в базовій комплектації карабіна AXIS. По мірі натискання на спусковий гачок, палець стрільця спочатку виводить AccuRelease з положення, яке запобігає руху шептала, а подальше натискання на спусковий гачок забезпечує надзвичайно легкий і «сухий» спуск. AccuTrigger — це найбезпечніший регульований спусковий механізм на сьогодні. І, якщо ви, наприклад, захочете налаштувати зусилля спуску на 680 г, у вас це легко вийде. А оскільки шептало залишається повністю заблокованим, доки ви не знімете зброю з «запобіжника» AccuRelease, можете не побоюватися, що випадковий удар по прикладу або вібрація призведуть до випадкового пострілу зі зброї.


Запобіжник на Savage AXIS II XP розміщений досить інтуїтивно та ним легко користуватися. Він розташований прямо на шійці прикладу за затвором. Представляє з себе велику кнопку-слайдер з чітко видною літерою F («fire») в положенні «готовий до стрільби». Тільки після того, як зброя знята з запобіжника, простий важіль дозволяє оперувати ручкою затвора. І це, власне, все.

На прикладі є традиційне кріплення для збройового ременя. Потиличник прикладу обладнаний функціональною гумовою прокладкою, яка сприяє рівномірному розподілу віддачі.

З урахуванням усього вищесказаного, Savage AXIS II XP — це міцний робочий карабін з «нижнього цінового діапазону», який гарантує надійне та стабільне функціонування, достатнє для стрільців-початківців. В експлуатації карабін AXIS II XP не дуже схожий на більш дорогі гвинтівки компанії Savage, але він сам по собі показує гідні результати, не гірші, ніж у дорогої зброї.Спуск AccuTrigger є найбезпечнішим спусковим механізмом на сьогодні.


Якби цей карабін випускався, коли я був ще підлітком, я б, напевно, вперше пішов на полювання набагато раншіе. Ось що таке цей карабін. Ця зброя наче спеціально призначена для стрільців-початківців. Карабін Savage AXIS II XP – це гідний початок для тих, хто шукає бюджетний варіант зброї. Універсальний карабін Savage AXIS II XP навіть зі «штатним» оптичним прицілом демонструє чудові результати, і тому відмінно підходить тим, хто не хоче витрачати свій час на вибір, пошук та установку оптики на зброю.

Savage AXIS II XP — це повнофункціональний і серйозний карабін за досить доступною ціною, який стане відмінною «стартовою» зброєю для стрільців-початківців. А, як тільки ви відчуєте в собі сили перейти до більш серйозної зброї, ви розглянете для себе ще й іншу зброю від компанії Savage.
Хід затвора доволі довгий, але дуже плавний.
Полімерний приклад з рел'єфним покриттям забезпечує дуже гарне утримування зброї. На приклад нанесений скромний логотип Savage у вигляді голови індіанця.


Індикатор на торці затвора показує, коли зброя на бойовому взводі.
Запобіжник розташований в доступному місці, його легко відшукати та ним легко користуватися. Кнопка запобіжника велика, тому він зручний навіть при стрільбі в рукавичках.


Так само, як і на більшості болтовиків, на карабіні Savage AXIS II XP відсутні механічні прицільні пристосування. Але карабін одразу поставляється з притертими кільцями і встановленим оптичним прицілом.
Разом з оптикою карабін важить менше 3.2 кг, що робить його перенесення легким завданням.


Потиличник прикладу частково поглинає віддачу боєприпасу калібру .308, але віддача все одно досить відчутна.
З набоями Nosler Custom Match Grade .308 карабін показав дуже гарну кучність влучань.

Автор: Дейв Хіггінботтам/GunsAmerica

Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Набій нарізний Hornady Superformance Match .308 Win (7.62x51) A-Max / 10.89 г, 168 gr Набій нарізний Hornady Superformance Match .308 Win (7.62x51) A-Max / 10.89 г, 168 gr
Уявіть собі таку ситуацію: вам тільки що зателефонував ваш друг і запропонував завтра вирушити з ним на полювання. Завтра. Він хоче піти на полювання саме завтра, але у нього немає путньої гвинтівки. Ви знаєте, що сміливо можете піти з ним на оленя або на кабана, або кого він там вирішив вполювати, але у вас теж немає під рукою «додаткової» гвинтівки, начищеної та готової до подібного походу. Що пропонуєте робити в такій ситуації?


Звичайно ж, ситуація, змальована вище, – чисто гіпотетична та сильно відрізняється від реальності. Але давайте прикинемося, що це відбувається насправді, і що ваш друг «знає толк у ковбасних обрізках»: він знає, як «Отче наш», правила техніки безпеки та розбираєтсья у функціонуванні вогнепальної зброї, у нього є дозвіл на зброю та мисливський квиток ви будете саме полювати, а не браконьєрити). І що у вас прямо за рогом є роздрібний збройовий магазин. І що вашому другові потрібна нарізна зброя «звичайного» калібру, бажано, з оптикою (вже встановленою та пристріляною) — тобто, йому потрібна зброя, яку можна розпакувати та одразу ж вирушати з нею на полювання.


Вам потрібен Savage AXIS II ХР, універсальний карабін.

 


Карабін Savage AXIS II у всій своїй бюджетній красі. Нехай вас не насторожує низька ціна, цей карабін показує кучність стрільби до 1 MOA.

 

Вигадана нами ситуація не настільки вже й неправдоподібна. Оскільки в мене (автора статті – Дейва Хіггінботама, прим.ред.) часто питають поради щодо вогнепальної зброї, в подібних ситуаціях я опиняюся досить часто.

Пару тижнів тому мій друг подзвонив мені з дуже схожим питанням. Він – фермер-хіппі, вирощує та  продає органічні овочі «без ГМО» різним прихильникам ЗСЖ і хіпстерам у Річмонді. І ось, на його ферму занадилися білохвості олені, яким вельми до душі припав подібний «оленячий буфет», наче для них посаджений акуратними рівними рядочками. Звичайно ж, моєму другу подобається жити в гармонії з природою, але він також усвідомлює, що ми створили світ, в якому білохвості олені не мають більше природних ворогів (принаймні, з тих, яких не заправляють бензином). І мій друг готовий вбивати, аби захистити результати своєї праці та своє джерело доходу, і він тільки що отримав від держави «ліцензію на вбивство», яка дозволяє йому полювати на живність поза сезоном.

 

«Яка зброя мені потрібна?» — спитав мене друг.

«Спокійно», — відповів я. — «Тобі потрібен Savage AXIS II». І потім детально пояснив йому, чому.

 

Карабін Savage AXIS II, по суті, представляє собою «повний стартовий пакет». При тому, що насправді в цьому карабіні немає абсолютно нічого «стартового». Цей карабін є чудовим вибором для того, кому в зброї важливі надійність, простота і доступність.

Зброя цієї серії від компанії Savage Arms випускається в калібрах 22-250, .223 Rem, .243 Win, 25-06 Win, 270 Win, 30-06 і 308, 7 мм-08 Rem. Полімерний і дуже міцний приклад, без наворотів і викрутасів, забезпечує відмінну ергономіку та зручну прикладку. Загальна довжина карабіну – 111.5 см, довжина ствола з вуглецевої сталі 22” (56 см). Вага незарядженого карабіна – 2.95 кг, та й заряджений він не важитиме набагато більше, адже знімний магазин вміщує всього чотири набої.
Weaver Kaspa 3-9×40 — настільки класичний і простий оптичний приціл, наскільки це можливо.
Сталевий магазин вміщує 4 набої калібру .308 Win.

В карабіні калібру .308 Win (7.62х51 мм) ствол має крок нарізів (твіст) 1:10. І нехай стрільцям-початківцям це нічого не говорить, але, тим не менше, вони це оцінять. Коротким кулям більшого калібру потрібен коротший крок нарізів (більш швидкий оборот кулі в стволі). Відповідно, твіст 1:10 забезпечує надійну стабілізацію при використанні широкого спектру боєприпасів, особливо більш важких куль на більших дистанціях. А зараз йдеться саме про калібр .308, в якому доступна велика кількість різноманітних боєприпасів. Трохи пізніше повернемося до цього питання, а поки роздивимося поближче саму зброю. 


У карабінаSavage AXIS II XP в штатній комплектації передбачені два «доповнення», які роблять його особливим. Перше — це оптичний приціл Weaver. Ви щойно розпакували свій новий карабін, а на ньому – опа! – вже встановлений приціл. Не тільки встановлений, але й пристріляний. Це дає вам можливість моментально випробувати нову зброю в дії – дає ту саму, настільки цінну для стрільців-початківців, невідкладність. Оптичний приціл Weaver Kaspa 3-9×40 не самий наворочений з доступних на ринку. Почнемо з того, що він зроблений в Китаї. Однак, об'єктив у нього достатньо просвітлений, і прицільна сітка інтуїтивно зрозуміла. Приціл має простий дизайн — прицільна марка у вигляді хреста і кілька насічок для розрахунку траєкторії польоту кулі. В принципі, це все, що вам необхідно, щоб приступити до справи.

Друге «доповнення» — це регульований спуск AccuTrigger, який займає перше місце з безпечності в збройовій галузі, розробка компанії Savage Arms. В карабіні Savage AXIS II XP за замовчанням зусилля спуску налаштоване на 1.27 кг.

 

СТРІЛЬБА З SAVAGE AXIS II XP

 

Все відносно. Я взяв Savage AXIS II XP та вирушив на стрільбище, щоб постріляти з нього разом із хлопцями, які віддають перевагу прицілам, що самі по собі коштують вп'ятеро дорожче, ніж весь Savage AXIS II XP в зборі. Ну, знаєте, з тих хлопців, які регулярно замінюють стволи на своїх гвинтівках і вручну споряджають свої власні набої. І нехай вони не є цільовою аудиторією для серії AXIS, але у кожного з них є одна або дві одиниці зброї від компанії Savage. Насправді, цих хлопців дуже важко чимось вразити, і на багато речей вони реагують зовсім спокійно. Я повинен був нагадати їм, як це буває.


Рівно стільки пострілів знадобилось, щоб вперше пристріляти встановлений на карабіні оптичний приціл Weaver. Самий перший постріл той, що на мішені правіший за решту. І це — показник точності карабіна Savage AXIS II XP у базовій комплектації.

 

Навіть у базовій комплектації, «прямо з коробки», карабін Savage AXIS II XP показав відмінну кучність. Діаметр синього кола ліворуч — близько 10 см. Перший постріл ліг менше, ніж у 5 см від центру мішені. Це є показником дивовижної стабільності та первісної точності «свіжо розпакованої» зброї, з урахуванням того, що ми використовували самі недорогі боєприпаси .308 калібру, які змогли знайти. Та це просто вражає, якщо уявити собі, що карабін – прямо з заводського цеху, де його запакували, відправили дистриб’ютору, а потім доставили кінцевому покупцеві, — при всьому цьому зберіг подібну точність і показав таку кучність без жодного додаткового налаштування. Непогано, Savage!


Як тільки ми взяли набої кращої якості – Nosler Match Grade .308, кучність покращилась, і кулі стали лягати ближче одна до одної. Втім, для полювання на велику дичину подібна точність влучань вже не особливо важлива. З обома боєприпасами карабін показав надійну та стабільну стрільбу, а також пристойну точність, як для зброї в цьому ціновому діапазоні, решта — неважлива. І, як тільки з дистанції 100 ярдів (91.4 м) я зміг покласти кулі в групу з різницею менше 2.5 см між влучаннями, я відклав набої Nosler і знову взяв більш дешеві боєприпаси.


Тепер, стосовно інших відмінностей карабіна Savage AXIS II XP. Хід затвора в карабіні виявився трохи жорсткішим, ніж хотілося б. Щоб посунути ручку затвора вгору, ви повинні будете докласти певних фізичних зусиль. Але це єдина «затримка», що виникла в процесі експлуатації, решта дій із затворним механізмом не доставить вам проблем — затвор легко і плавно переміщується назад-вперед. Достатньо зручно пересмикувати затвор з положення карабіна в упорі в плече. Але при цьому складно утримати ціль в полі зору крізь приціл. Почасти це відбувається через зусилля, яких ви докладаєте, щоб зсунути вгору ручку затвора.

 


Група влучань від боєприпасів Nosler Custom Match Grade .308.

 

На Savage AXIS II XP встановлений спуск AccuTrigger, і це просто бомба! Сам механізм має т.з. «запобіжник» спускового гачка — AccuRelease. Правда, його зовнішній вигляд може збентежити стрільців-початківців, які очікують побачити на місці спускового гачка просто вигнутий шматок металу. Але в дійсності це відмінне доопрацювання, реалізоване в базовій комплектації карабіна AXIS. По мірі натискання на спусковий гачок, палець стрільця спочатку виводить AccuRelease з положення, яке запобігає руху шептала, а подальше натискання на спусковий гачок забезпечує надзвичайно легкий і «сухий» спуск. AccuTrigger — це найбезпечніший регульований спусковий механізм на сьогодні. І, якщо ви, наприклад, захочете налаштувати зусилля спуску на 680 г, у вас це легко вийде. А оскільки шептало залишається повністю заблокованим, доки ви не знімете зброю з «запобіжника» AccuRelease, можете не побоюватися, що випадковий удар по прикладу або вібрація призведуть до випадкового пострілу зі зброї.


Запобіжник на Savage AXIS II XP розміщений досить інтуїтивно та ним легко користуватися. Він розташований прямо на шійці прикладу за затвором. Представляє з себе велику кнопку-слайдер з чітко видною літерою F («fire») в положенні «готовий до стрільби». Тільки після того, як зброя знята з запобіжника, простий важіль дозволяє оперувати ручкою затвора. І це, власне, все.

На прикладі є традиційне кріплення для збройового ременя. Потиличник прикладу обладнаний функціональною гумовою прокладкою, яка сприяє рівномірному розподілу віддачі.

З урахуванням усього вищесказаного, Savage AXIS II XP — це міцний робочий карабін з «нижнього цінового діапазону», який гарантує надійне та стабільне функціонування, достатнє для стрільців-початківців. В експлуатації карабін AXIS II XP не дуже схожий на більш дорогі гвинтівки компанії Savage, але він сам по собі показує гідні результати, не гірші, ніж у дорогої зброї.Спуск AccuTrigger є найбезпечнішим спусковим механізмом на сьогодні.


Якби цей карабін випускався, коли я був ще підлітком, я б, напевно, вперше пішов на полювання набагато раншіе. Ось що таке цей карабін. Ця зброя наче спеціально призначена для стрільців-початківців. Карабін Savage AXIS II XP – це гідний початок для тих, хто шукає бюджетний варіант зброї. Універсальний карабін Savage AXIS II XP навіть зі «штатним» оптичним прицілом демонструє чудові результати, і тому відмінно підходить тим, хто не хоче витрачати свій час на вибір, пошук та установку оптики на зброю.

Savage AXIS II XP — це повнофункціональний і серйозний карабін за досить доступною ціною, який стане відмінною «стартовою» зброєю для стрільців-початківців. А, як тільки ви відчуєте в собі сили перейти до більш серйозної зброї, ви розглянете для себе ще й іншу зброю від компанії Savage.
Хід затвора доволі довгий, але дуже плавний.
Полімерний приклад з рел'єфним покриттям забезпечує дуже гарне утримування зброї. На приклад нанесений скромний логотип Savage у вигляді голови індіанця.


Індикатор на торці затвора показує, коли зброя на бойовому взводі.
Запобіжник розташований в доступному місці, його легко відшукати та ним легко користуватися. Кнопка запобіжника велика, тому він зручний навіть при стрільбі в рукавичках.


Так само, як і на більшості болтовиків, на карабіні Savage AXIS II XP відсутні механічні прицільні пристосування. Але карабін одразу поставляється з притертими кільцями і встановленим оптичним прицілом.
Разом з оптикою карабін важить менше 3.2 кг, що робить його перенесення легким завданням.


Потиличник прикладу частково поглинає віддачу боєприпасу калібру .308, але віддача все одно досить відчутна.
З набоями Nosler Custom Match Grade .308 карабін показав дуже гарну кучність влучань.

Автор: Дейв Хіггінботтам/GunsAmerica

Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Карабін Savage 11 FYCAK .308 Win з оптичним прицілом Bushnell 2.5-16х50 Elite 6500 Карабін Savage 11 FYCAK .308 Win з оптичним прицілом Bushnell 2.5-16х50 Elite 6500
Уявіть собі таку ситуацію: вам тільки що зателефонував ваш друг і запропонував завтра вирушити з ним на полювання. Завтра. Він хоче піти на полювання саме завтра, але у нього немає путньої гвинтівки. Ви знаєте, що сміливо можете піти з ним на оленя або на кабана, або кого він там вирішив вполювати, але у вас теж немає під рукою «додаткової» гвинтівки, начищеної та готової до подібного походу. Що пропонуєте робити в такій ситуації?


Звичайно ж, ситуація, змальована вище, – чисто гіпотетична та сильно відрізняється від реальності. Але давайте прикинемося, що це відбувається насправді, і що ваш друг «знає толк у ковбасних обрізках»: він знає, як «Отче наш», правила техніки безпеки та розбираєтсья у функціонуванні вогнепальної зброї, у нього є дозвіл на зброю та мисливський квиток ви будете саме полювати, а не браконьєрити). І що у вас прямо за рогом є роздрібний збройовий магазин. І що вашому другові потрібна нарізна зброя «звичайного» калібру, бажано, з оптикою (вже встановленою та пристріляною) — тобто, йому потрібна зброя, яку можна розпакувати та одразу ж вирушати з нею на полювання.


Вам потрібен Savage AXIS II ХР, універсальний карабін.

 


Карабін Savage AXIS II у всій своїй бюджетній красі. Нехай вас не насторожує низька ціна, цей карабін показує кучність стрільби до 1 MOA.

 

Вигадана нами ситуація не настільки вже й неправдоподібна. Оскільки в мене (автора статті – Дейва Хіггінботама, прим.ред.) часто питають поради щодо вогнепальної зброї, в подібних ситуаціях я опиняюся досить часто.

Пару тижнів тому мій друг подзвонив мені з дуже схожим питанням. Він – фермер-хіппі, вирощує та  продає органічні овочі «без ГМО» різним прихильникам ЗСЖ і хіпстерам у Річмонді. І ось, на його ферму занадилися білохвості олені, яким вельми до душі припав подібний «оленячий буфет», наче для них посаджений акуратними рівними рядочками. Звичайно ж, моєму другу подобається жити в гармонії з природою, але він також усвідомлює, що ми створили світ, в якому білохвості олені не мають більше природних ворогів (принаймні, з тих, яких не заправляють бензином). І мій друг готовий вбивати, аби захистити результати своєї праці та своє джерело доходу, і він тільки що отримав від держави «ліцензію на вбивство», яка дозволяє йому полювати на живність поза сезоном.

 

«Яка зброя мені потрібна?» — спитав мене друг.

«Спокійно», — відповів я. — «Тобі потрібен Savage AXIS II». І потім детально пояснив йому, чому.

 

Карабін Savage AXIS II, по суті, представляє собою «повний стартовий пакет». При тому, що насправді в цьому карабіні немає абсолютно нічого «стартового». Цей карабін є чудовим вибором для того, кому в зброї важливі надійність, простота і доступність.

Зброя цієї серії від компанії Savage Arms випускається в калібрах 22-250, .223 Rem, .243 Win, 25-06 Win, 270 Win, 30-06 і 308, 7 мм-08 Rem. Полімерний і дуже міцний приклад, без наворотів і викрутасів, забезпечує відмінну ергономіку та зручну прикладку. Загальна довжина карабіну – 111.5 см, довжина ствола з вуглецевої сталі 22” (56 см). Вага незарядженого карабіна – 2.95 кг, та й заряджений він не важитиме набагато більше, адже знімний магазин вміщує всього чотири набої.
Weaver Kaspa 3-9×40 — настільки класичний і простий оптичний приціл, наскільки це можливо.
Сталевий магазин вміщує 4 набої калібру .308 Win.

В карабіні калібру .308 Win (7.62х51 мм) ствол має крок нарізів (твіст) 1:10. І нехай стрільцям-початківцям це нічого не говорить, але, тим не менше, вони це оцінять. Коротким кулям більшого калібру потрібен коротший крок нарізів (більш швидкий оборот кулі в стволі). Відповідно, твіст 1:10 забезпечує надійну стабілізацію при використанні широкого спектру боєприпасів, особливо більш важких куль на більших дистанціях. А зараз йдеться саме про калібр .308, в якому доступна велика кількість різноманітних боєприпасів. Трохи пізніше повернемося до цього питання, а поки роздивимося поближче саму зброю. 


У карабінаSavage AXIS II XP в штатній комплектації передбачені два «доповнення», які роблять його особливим. Перше — це оптичний приціл Weaver. Ви щойно розпакували свій новий карабін, а на ньому – опа! – вже встановлений приціл. Не тільки встановлений, але й пристріляний. Це дає вам можливість моментально випробувати нову зброю в дії – дає ту саму, настільки цінну для стрільців-початківців, невідкладність. Оптичний приціл Weaver Kaspa 3-9×40 не самий наворочений з доступних на ринку. Почнемо з того, що він зроблений в Китаї. Однак, об'єктив у нього достатньо просвітлений, і прицільна сітка інтуїтивно зрозуміла. Приціл має простий дизайн — прицільна марка у вигляді хреста і кілька насічок для розрахунку траєкторії польоту кулі. В принципі, це все, що вам необхідно, щоб приступити до справи.

Друге «доповнення» — це регульований спуск AccuTrigger, який займає перше місце з безпечності в збройовій галузі, розробка компанії Savage Arms. В карабіні Savage AXIS II XP за замовчанням зусилля спуску налаштоване на 1.27 кг.

 

СТРІЛЬБА З SAVAGE AXIS II XP

 

Все відносно. Я взяв Savage AXIS II XP та вирушив на стрільбище, щоб постріляти з нього разом із хлопцями, які віддають перевагу прицілам, що самі по собі коштують вп'ятеро дорожче, ніж весь Savage AXIS II XP в зборі. Ну, знаєте, з тих хлопців, які регулярно замінюють стволи на своїх гвинтівках і вручну споряджають свої власні набої. І нехай вони не є цільовою аудиторією для серії AXIS, але у кожного з них є одна або дві одиниці зброї від компанії Savage. Насправді, цих хлопців дуже важко чимось вразити, і на багато речей вони реагують зовсім спокійно. Я повинен був нагадати їм, як це буває.


Рівно стільки пострілів знадобилось, щоб вперше пристріляти встановлений на карабіні оптичний приціл Weaver. Самий перший постріл той, що на мішені правіший за решту. І це — показник точності карабіна Savage AXIS II XP у базовій комплектації.

 

Навіть у базовій комплектації, «прямо з коробки», карабін Savage AXIS II XP показав відмінну кучність. Діаметр синього кола ліворуч — близько 10 см. Перший постріл ліг менше, ніж у 5 см від центру мішені. Це є показником дивовижної стабільності та первісної точності «свіжо розпакованої» зброї, з урахуванням того, що ми використовували самі недорогі боєприпаси .308 калібру, які змогли знайти. Та це просто вражає, якщо уявити собі, що карабін – прямо з заводського цеху, де його запакували, відправили дистриб’ютору, а потім доставили кінцевому покупцеві, — при всьому цьому зберіг подібну точність і показав таку кучність без жодного додаткового налаштування. Непогано, Savage!


Як тільки ми взяли набої кращої якості – Nosler Match Grade .308, кучність покращилась, і кулі стали лягати ближче одна до одної. Втім, для полювання на велику дичину подібна точність влучань вже не особливо важлива. З обома боєприпасами карабін показав надійну та стабільну стрільбу, а також пристойну точність, як для зброї в цьому ціновому діапазоні, решта — неважлива. І, як тільки з дистанції 100 ярдів (91.4 м) я зміг покласти кулі в групу з різницею менше 2.5 см між влучаннями, я відклав набої Nosler і знову взяв більш дешеві боєприпаси.


Тепер, стосовно інших відмінностей карабіна Savage AXIS II XP. Хід затвора в карабіні виявився трохи жорсткішим, ніж хотілося б. Щоб посунути ручку затвора вгору, ви повинні будете докласти певних фізичних зусиль. Але це єдина «затримка», що виникла в процесі експлуатації, решта дій із затворним механізмом не доставить вам проблем — затвор легко і плавно переміщується назад-вперед. Достатньо зручно пересмикувати затвор з положення карабіна в упорі в плече. Але при цьому складно утримати ціль в полі зору крізь приціл. Почасти це відбувається через зусилля, яких ви докладаєте, щоб зсунути вгору ручку затвора.

 


Група влучань від боєприпасів Nosler Custom Match Grade .308.

 

На Savage AXIS II XP встановлений спуск AccuTrigger, і це просто бомба! Сам механізм має т.з. «запобіжник» спускового гачка — AccuRelease. Правда, його зовнішній вигляд може збентежити стрільців-початківців, які очікують побачити на місці спускового гачка просто вигнутий шматок металу. Але в дійсності це відмінне доопрацювання, реалізоване в базовій комплектації карабіна AXIS. По мірі натискання на спусковий гачок, палець стрільця спочатку виводить AccuRelease з положення, яке запобігає руху шептала, а подальше натискання на спусковий гачок забезпечує надзвичайно легкий і «сухий» спуск. AccuTrigger — це найбезпечніший регульований спусковий механізм на сьогодні. І, якщо ви, наприклад, захочете налаштувати зусилля спуску на 680 г, у вас це легко вийде. А оскільки шептало залишається повністю заблокованим, доки ви не знімете зброю з «запобіжника» AccuRelease, можете не побоюватися, що випадковий удар по прикладу або вібрація призведуть до випадкового пострілу зі зброї.


Запобіжник на Savage AXIS II XP розміщений досить інтуїтивно та ним легко користуватися. Він розташований прямо на шійці прикладу за затвором. Представляє з себе велику кнопку-слайдер з чітко видною літерою F («fire») в положенні «готовий до стрільби». Тільки після того, як зброя знята з запобіжника, простий важіль дозволяє оперувати ручкою затвора. І це, власне, все.

На прикладі є традиційне кріплення для збройового ременя. Потиличник прикладу обладнаний функціональною гумовою прокладкою, яка сприяє рівномірному розподілу віддачі.

З урахуванням усього вищесказаного, Savage AXIS II XP — це міцний робочий карабін з «нижнього цінового діапазону», який гарантує надійне та стабільне функціонування, достатнє для стрільців-початківців. В експлуатації карабін AXIS II XP не дуже схожий на більш дорогі гвинтівки компанії Savage, але він сам по собі показує гідні результати, не гірші, ніж у дорогої зброї.Спуск AccuTrigger є найбезпечнішим спусковим механізмом на сьогодні.


Якби цей карабін випускався, коли я був ще підлітком, я б, напевно, вперше пішов на полювання набагато раншіе. Ось що таке цей карабін. Ця зброя наче спеціально призначена для стрільців-початківців. Карабін Savage AXIS II XP – це гідний початок для тих, хто шукає бюджетний варіант зброї. Універсальний карабін Savage AXIS II XP навіть зі «штатним» оптичним прицілом демонструє чудові результати, і тому відмінно підходить тим, хто не хоче витрачати свій час на вибір, пошук та установку оптики на зброю.

Savage AXIS II XP — це повнофункціональний і серйозний карабін за досить доступною ціною, який стане відмінною «стартовою» зброєю для стрільців-початківців. А, як тільки ви відчуєте в собі сили перейти до більш серйозної зброї, ви розглянете для себе ще й іншу зброю від компанії Savage.
Хід затвора доволі довгий, але дуже плавний.
Полімерний приклад з рел'єфним покриттям забезпечує дуже гарне утримування зброї. На приклад нанесений скромний логотип Savage у вигляді голови індіанця.


Індикатор на торці затвора показує, коли зброя на бойовому взводі.
Запобіжник розташований в доступному місці, його легко відшукати та ним легко користуватися. Кнопка запобіжника велика, тому він зручний навіть при стрільбі в рукавичках.


Так само, як і на більшості болтовиків, на карабіні Savage AXIS II XP відсутні механічні прицільні пристосування. Але карабін одразу поставляється з притертими кільцями і встановленим оптичним прицілом.
Разом з оптикою карабін важить менше 3.2 кг, що робить його перенесення легким завданням.


Потиличник прикладу частково поглинає віддачу боєприпасу калібру .308, але віддача все одно досить відчутна.
З набоями Nosler Custom Match Grade .308 карабін показав дуже гарну кучність влучань.

Автор: Дейв Хіггінботтам/GunsAmerica

Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.