ПН-ПТ: 11:00-19:00
СБ-НД: 11:00-19:00

38 068 881 3632 Тир (Viber)
38 099 320 2390 Магазин

Кошик порожній!

Варіанти тюнинга для автомата Калашнікова. Частина 1

Варіанти тюнинга для автомата Калашнікова. Частина 1

23.08.2017

Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

Пістолетна рукоятка CAA UPG47 для АК / чорна Пістолетна рукоятка CAA UPG47 для АК / чорна
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Пістолетна рукоятка AGR-47 Fab Defense для АК-47 обгумована Пістолетна рукоятка AGR-47 Fab Defense для АК-47 обгумована
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Пістолетна рукоятка Tapco Intrafuse SAW для АК Пістолетна рукоятка Tapco Intrafuse SAW для АК
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Приклад регульований Tapco T6 для АК Приклад регульований Tapco T6 для АК
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Приклад Fab Defense GK-MAG з 10 зарядним магазином АК Приклад Fab Defense GK-MAG з 10 зарядним магазином АК
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

4050.00 грн.
Приклад фіксований Tapco Fixed для АК Приклад фіксований Tapco Fixed для АК
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

2015.00 грн.
Карабін МКМ 072Сб / 7.62х39 / дерев. приклад Карабін МКМ 072Сб / 7.62х39 / дерев. приклад
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.
Труба прикладу CAA AKTMP 6-позиційна для АК-47/АК-74 Труба прикладу CAA AKTMP 6-позиційна для АК-47/АК-74
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

3600.00 грн.
Комісія
Карабін МКМ 072Сб / 7.62х39 / складаний рамковий приклад Карабін МКМ 072Сб / 7.62х39 / складаний рамковий приклад
Маєте бажання зробити свій автомат Калашнікова більш ергономічним і комфортним в експлуатації? В цьому вам допоможуть доступні комплектуючі та додаткові аксесуари. 

Не секрет, що для багатьох саме AR-платформа є зразком універсальної та повністю адаптивної зброї. Практично будь-яку складову частину AR-ки: приклад, пістолетну рукоятку, УСМ, запобіжник, рукоятку затвора, ствольні накладки або навіть цілком весь аппер, — можна відносно легко замінити, а збройові компанії виробляють велику кількість комплектуючих, які дозволять це зробити.

Самостійний тюнинг AK-47 або іншої зброї родини АК здійснити складніше, але, з іншого боку, більш цікаво. Вибір комплектуючих та аксесуарів для автоматів Калашнікова раніше був дуже обмежений, та й сама конструкція АК менше схильна до індивідуального «тюнингу». Не варто забувати, що оригінальний автомат Калашнікова був сконструйований в ті часи, коли механічні прицільні пристосування та дерев'яні приклад і цівка — це було все, що влаштовувало середньостатистичного солдата.

Крім того, багато власників АК просто віддають перевагу автомату в його традиційному «дерев’яному» дизайні з мушкою та ціликом. Окремі «пуристи-традиціоналісти» навіть знущаються з тих, хто наважується на тюнинг свого «калаша», та жорстко відкидають і висміюють будь-які спроби «покращайзингу» для автомата Калашнікова.

На щастя, далеко не всі власники АК дотримуються цієї точки зору, а виробники пропонують широкий асортимент товарів, щоб допомогти стрільцям вивести їхні АК на якісно новий рівень. Незважаючи на те, що AK-платформа не є настільки адаптивною, як AR-ки, і комплектуючих для «калашів» до сих пір доступно менше, ніж для AR-ок, все ж таки у власників АК сьогодні є, з чого вибирати, і асортимент зростає з кожним роком.

В цьому огляді згадані лише кілька варіантів для тюнинга автомата Калашнікова, які дозволять покращити ергономіку вашого автомату Калашнікова та дещо розширити його функціонал. Звичайно ж, перелік не є всеосяжним, але навіть цього буде достатньо, щоб зацікавити власника АК.


1. УДАРНО-СПУСКОВІ МЕХАНІЗМИ (УСМ)

Одним зі способів покращити роботу будь-якої гвинтівки і підвищити її точність є заміна ударно-спускового механізму на більш якісний, і автомат Калашнікова – не є виключенням. Високою точністю ані AK-47, ані інші версії автомата Калашнікова ніколи не відрізнялися — в цьому погану службу АК послужив заводський штатний УСМ, який встановлюють на АК стандартної зборки. Сьогодні на ринку доступні покращені УСМ для АК, які можуть допомогти збільшити кількість влучень у ціль.

Ударно-спусковий механізм TAPCO Intrafuse AK G2 

УСМ TAPCO Intrafuse G2 для АК забезпечує більш м'який спуск із зусиллям від 1.36 до 1.8 кг, а також усуває дискомфортний «удар» спусковим гачком по пальцю, звичайний для цієї зброї. Нескладна конструкція дозволяє окремо зібрати сам УСМ, а потім просто цілком встановити його замість штатного УСМ. Компанія TAPCO пропонує для АК одно- та двох-ступінчасті УСМ, виготовлені з надміцної загартованої вуглецевої сталі 4140. 

Посилений ударно-спусковий механізм Century Arms RAK-1

Посилений УСМ RAK-1 від компанії Century Arms підходить для таких версій АК, як WASR, C39, RAS47, AK63DS та інш., а також для N-PAP, O-PAP, M90 NP, M92 PV та інших модифікацій Yugo AK. УСМ на 100 відсотків виготовляється у США, пройшов перевірку на міцність та витривалість під час випробування на 15 000 пострілів. В комплектацію УСМ входять: курок, спусковий гачок і відокремювач. 2. ПІСТОЛЕТНІ РУКОЯТКИ

Гарна пістолетна рукоятка менш критична для роботи зброї, ніж надійний УСМ, але все ж таки дуже важливо, щоб вона була комфортною та зручно лежала в руці. За відгуками багатьох стрільців, стандартна заводська рукоятка АК часто просто їм не підходить. На щастя, заміна пістолетної рукоятки на зброї родини АК – справа звичайна, тому багато виробників пропонують свої варіанти рукояток для цієї зброї.

Пістолетна рукоятка Hogue AK-47/AK-74 Rubber Grip

Компанія Hogue відома своїми рукоятками для короткоствольної зброї, але вона також випускає пістолетні рукоятки для тактичних гвинтівок, в т. ч. для АК. Прогумована обпресована рукоятка Hogue для AK-47/AK-74 виконана у «фірмовій» ортопедичній ергономічній формі з характерними виступами та заглибленнями для пальців, які повторюють природну форму людської долоні. Текстуроване покриття Cobblestone не ковзає та забезпечує надійний хват. Рукоятка стійка до впливу мастил і розчинників. Також в ній передбачений відсік для зберігання дрібних деталей. Підходить для китайських, російських і югославських версій автомата Калашнікова. 


Пістолетна рукоятка TAPCO INTRAFUSE SAW АК

Ергономічна «скошена» пістолетна рукоятка TAPCO Intrafuse SAW АК зовні нагадує рукоятку армійського ручного кулемета M249 SAW. Більший кут нахилу та збільшена ширина рукоятки забезпечують стрільцеві підвищений комфорт і кращий контроль над зброєю під час стрільби. В рукоятці з високоміцного полімеру передбачений відсік для зберігання дрібних деталей, інструментів або пристосувань для чищення зброї. Пістолетна рукоятка Command Arms Accessories UPG47

Адаптивна пістолетна рукоятка CAA UPG47 призначена для установки на зброю родини АК і карабіни серії Сайга. В комплекті передбачені шість прогумованих накладок, за допомогою яких стрілець може змінити форму рукоятки в залежності від розміру та форми долоні, наявності рукавичок під час стрільби тощо. Рельєфне покриття і глибокі канавки на поверхні рукоятки забезпечують надійне зчеплення навіть з вологими руками. В рукоятці передбачений відсік для зберігання дрібних деталей.Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47

Пістолетна рукоятка Fab Defense AGR-47 підходить для установки на АК-47, іншу зброю родини АК, карабіни серії Сайга. Виготовлена з міцного армованого полімеру, ергономічні заглиблення для пальців забезпечують гарне зчеплення і надійний хват в будь-яких умовах. Прогумоване покриття має три унікальні текстури, які роблять можливою гарну вентиляцію долоні та запобігають ковзанню руки: «виступи» ("Rib Studded") – для долоні, «алігатор» (Alligator) – для пальців, «місячна поверхня» (Moon Surface) — з боків. В рукоятці є відсік для зберігання дрібних деталей з надійною герметичною кришкою.

3. ПРИКЛАДИ

Ще один простий спосіб підвищити комфортність вашого АК — це заміна приклада, тим більше, що багато виробників сьогодні пропонують приклади для автомата Калашнікова найрізноманітніших форм, виготовлені з найрізноманітніших матеріалів. Власникам АК доступні приклади з полімерів, дерева та металу, складані та регульовані, фіксовані та телескопічні тощо. А якщо додати до цього переліку адаптери, які дозволять встановити на ваш АК будь-який приклад від AR-платформи, тоді вибір стає практично нескінченним.

Приклади від TimberSmith


Для тих, хто хоче встановити замість старого, можливо, пошкодженого заводського прикладу новий, але при цьому зберегти класичний вигляд автомата Калашнікова, компанія TimberSmith пропонує кілька варіантів дерев’яних прикладів класу «преміум», які підходять для румунських версій АК. Приклади доволі стильні, з ними ваш автомат виглядатиме «як новенький», але збереже при цьому традиційний вигляд. Випускаються у кількох кольорах: «чорний ламінат», «коричневий ламінат», «хардвуд» і елегантний «червоний ламінат». 


Приклад Tapco Fixed для АК


Фіксований приклад Tapco Fixed для АК дозволяє замінити стандартний дерев'яний приклад на більш сучасний і технологічний та при цьому зберегти класичну форму АК. Приклад Tapco Fixed АК виготовлений з міцного композитного полімеру (Mil Spec), який витримує найбільш екстремальну експлуатацію, не боїться ударів і вологи. Класична форма прикладу має деякі доопрацювання, наприклад, металевий потиличник і бічну антабку.

Приклад TAPCO INTRAFUSE для AK

Цей приклад з високоміцного полімеру складається на правий бік та дозволяє скоротити загальну довжину гвинтівки, в разі необхідності, при зберіганні або транспортуванні. На складаному прикладі Tapco Intrafuse AK передбачена точка кріплення для антабки. Довжина прикладу в розгорнутому стані складає 38 см.


Приклад Tapco T6 для АК

Регульований 6-позиційний телескопічний приклад Tapco T6 для АК дозволяє вибирати оптимальну довжину прикладу для кожного стрільця. Виготовлений з високоміцного армованого полімеру та дозволяє знизити загальну вагу зброї. На прикладі встановлена знімна антабка і передбачено гніздо під додаткову антабку. Компанія TAPCO дає на приклад довічну гарантію.


Приклад Fab Defense GK-MAG для АК із 10-зарядним магазином

Телескопічний приклад Fab Defense GK-MAG поставляється в комплекті з 10-зарядним магазином, який фіксується в прикладі та при цьому не заважає регулювати приклад за довжиною. На ринку позиціонується як «приклад для виживання» з «магазином останнього шансу». Розроблений для AR-платформи, тому для установки на АК потрібен адаптер. Фіксатор магазину має механізм «швидкого скидання» і підходить для стандартних магазинів АК. Приклад виготовлений з ударостійкого надміцного полімерного сплаву (Mil Spec). Потиличник має амортизуючу гумову накладку, а з боків прикладу передбачені гнізда під антабки.

Приклад Magpul Zhukov-S

Іноваційний полімерний складаний приклад Magpul Zhukov-S обладнаний гніздами для установки швидкознімних антабок, зйомною щокою і амортизуючим гумовим потиличником. Приклад має п’ять положень довжини, які надійно фіксуються, та складається на правий бік. У складеному стані приклад не заважає перезаряджати зброю та стріляти з неї, а надійні фіксатори запобігають його випадковому «розгортанню». Труба прикладу Command Arms AK47SFSP


Труба прикладу Command Arms AK47SFSP дозволяє встановлювати на АК майже будь-які приклади від AR-платформи, доступні на ринку у величезній кількості, та підходить для більшості гвинтівок родини AK. Шестипозиційна труба проста в установці та експлуатації, що робить її відмінним вибором для будь-якого стрільця. 

Труба прикладу Fab Defense SBT-K47 для АК з буфером віддачі

Труба-адаптер прикладу Fab Defense SBT-K47 з буфером віддачі дає можливість замінити штатний приклад AK-47 на будь-який міцний та легкий приклад AR-стандарту, також сумісна з більшістю складаних прикладів типу M4/М16. Виготовлений з високоміцного та легкого полімеру, має вісім фіксованих за довжиною положень. Просте й водночас надійне кріплення труби-адаптера виключає люфти прикладу.

Труба прикладу CAA AKTMP для АК-47/74

Труба-адаптер прикладу CAA AKTMP призначена для заміни штатного фіксованого прикладу на АК-47/АК-74 і карабінах серії Сайга на легкі складані приклади від AR-платформи. Телескопічна труба-адаптер з ударостійкого полімеру має 6 позицій, які фіксуються з кроком 20 мм, та дозволяє обрати оптимальну довжину прикладу для будь-якого стрільця. Кріпиться адаптер на зброї дуже міцно, без зазорів і люфтів, а проста установка не вимагає навичок зброяра.

В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА»

0.00 грн.