ПН-ПТ: 11:00-19:00
СБ-НД: 11:00-19:00

38 068 881 3632 Тир (Viber)
38 099 320 2390 Магазин

Кошик порожній!

Варіанти тюнинга для автомата Калашнікова. Частина 2

Варіанти тюнинга для автомата Калашнікова. Частина 2

23.08.2017

Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

Кришка ствольної коробки з планкою Вівера і кріпленням цілика МЕ Україна АК/АКМ/АК-74 Кришка ствольної коробки з планкою Вівера і кріпленням цілика МЕ Україна АК/АКМ/АК-74
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Цівка полімерна Fab Defense Quad Rail для АК Цівка полімерна Fab Defense Quad Rail для АК
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Магазин полімерний Fab Defense UMAGAK (Ultimag АК 10R) / 7.62х39 / 10 набоїв Магазин полімерний Fab Defense UMAGAK (Ultimag АК 10R) / 7.62х39 / 10 набоїв
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Цівка тактична МЕ-Україна для АК Цівка тактична МЕ-Україна для АК
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Планка бічна Leapers UTG Sporting Type (TL-M47SR) Планка бічна Leapers UTG Sporting Type (TL-M47SR)
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Цівка тактична UTG Tactical Quad Rail для AK Цівка тактична UTG Tactical Quad Rail для AK
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Бічний кронштейн Vector Optics для АК з планкою Picatinny Бічний кронштейн Vector Optics для АК з планкою Picatinny
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Поєднувач (спарка) Fab Defense TZ-2 для магазинів АК Поєднувач (спарка) Fab Defense TZ-2 для магазинів АК
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Карабін МКМ 072Сб / 7.62х39 / дерев. приклад Карабін МКМ 072Сб / 7.62х39 / дерев. приклад
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Магазин Tapco 7.62х39 на 30 набоїв Магазин Tapco 7.62х39 на 30 набоїв
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Саундмодератор Ase Utra S серія SL5 .30 / різьба М14х1 Саундмодератор Ase Utra S серія SL5 .30 / різьба М14х1
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

15200.00 грн.
Комісія
Карабін МКМ 072Сб / 7.62х39 / складаний рамковий приклад Карабін МКМ 072Сб / 7.62х39 / складаний рамковий приклад
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Магазин Magpul PMAG Gen M3 .308 Win (7.62х51) / 20 набоїв Магазин Magpul PMAG Gen M3 .308 Win (7.62х51) / 20 набоїв
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.
Цівка полімерна Fab Defense Quad Rail для АК Цівка полімерна Fab Defense Quad Rail для АК
Пропонуємо вам огляд можливих варіантів тюнинга, які дозволять покращити ергономіку вашого автомата Калашнікова і розширити його функціонал за допомогою доступних комплектуючих і додаткових аксесуарів. 

4. ЦІВКИ/СТВОЛЬНІ НАКЛАДКИ

Замінити ствольну накладку/цівку на АК складніше, ніж на AR-ці, тут може знадобитися доопрацювання та підгонка деталей, але ті, хто на це наважується, кажуть, що «шкурка варта вичинки». Найчастіше за все на стандартній цівці АК немає точок кріплення для установки додаткових аксесуарів або оптики. А більшість доступних сьогодні на ринку ствольних накладок і цівок для АК або одразу ж обладнані планками Weaver/Picatinny, або на них передбачена система кріплення Key Mode (чи M-Lok) для установки планок. Це відкриває для власників АК силу-силенну можливостей для тюнингу їх гвинтівок — набагато більше, ніж дасть заводська цівка. Крім того, сучасні ствольні накладки/цівки просто зручніші за стандартні «калашові». В будь-якому випадку, подібна заміна — відмінне рішення, щоб розширити функціонал вашого АК.

Ствольна накладка Krebs Custom UFM KeyMod 

Марк Кребс вже багато років створює по-справжньому іноваційні продукти для АК-платформи, і ствольна накладка UFM KeyMod є одним з подібних продуктів. Ця легка ствольна накладка виготовляється з алюмінію 6061 T6 та доступна для різних версій АК. Вона забезпечує велику площину для установки аксесуарів і не вимагає повторної пристрілки після їх установки. Згори ствольна накладка має планку Picatinny, а знизу та з боків — систему кріплення Key Mode.

Ствольна накладка Hogue AK-47/AK-74 


Нижня частина ствольної накладки Hogue AK-47/AK-74 обпресована і має металевий «екран» для захисту від опіків в разі тривалої стрільби, забезпечує надійний і зручний хват. Ствольна накладка має три планки Picatinny, а також поставляється з двома варіантами верхньої частини: з планкою та без. 

Цівка CAА4 Picatinny Hand Guard Rails для АК

Цівка від компанії CAA включає чотири планки, в т.ч. Picatinny, і систему кріплення Key Mode, що дозволяє встановити на АК велику кількість додаткових аксесуарів і пристосувань: приціли, сошки, тактичні рукоятки, ліхтарі та ЛЦВ. Після установки САА4 Picatinny на АК зберігається можливість використання штатних механічних прицільних пристосувань. Конструкція дозволяє чистити зброю, а також встановлювати та знімати оптику без повторної пристрілки. 


Тактична цівка Fab Defense Quad Rail для AK-47/АК-74

Тактична цівка Fab Defense Quad Rail підходить для АК/АКМ/АК-74, карабінів Вулкан, Форт, Сайга та дозволяє легко встановлювати на зброю сошки, ліхтарі, приціли, рукоятки перенесення вогню, ЛЦВ та інш. Чотири планки Picatinny забезпечують максимально комфортне для стрільця розміщення додаткових аксесуарів на зброї. Легка, але міцна цівка виготовлена з термостійкого посиленого полімеру, гарно захищає руки від опіків, і в той самий час забезпечує вентиляцію ствола і газовідвідної трубки. Пройшла випробування у найжорсткіших умовах — не деформується та не плавиться в разі перегріву ствола.Цівка UTG Tactical Quad Rail для AK

Тактична цівка UTG Tactical Quad Rail для АК виготовлена з алюмінію, підходить для більшості китайських і американських версій АК та їх модифікацій. Чотири планки Picatinny дозволяють встановлювати на зброю різні аксесуари і додаткові пристосування та допоможуть перетворити ваш стандартний AK на сучасну тактичну гвинтівку. Цівка для АК від Мilitary Еquipment (Україна)

Тактична цівка для АК виробництва Мilitary Еquipment (Україна) встановлюється замість штатної цівки, складається з двох частин і стягується чотирма болтами. Обладнана планкою Picatinny та системою кріплення Key Mode. Не заважає використовувати механічні прицільні пристосування та дозволяє встановлювати на АК різні додаткові аксесуари: ЛЦВ, ліхтарі, рукоятки перенесення вогню та інш. Високоміцна конструкція виготовлена з авіаційного алюмінію, що виключає теплові деформації навіть в умовах найжорсткішої експлуатації зброї. 


5. ДУЛЬНІ НАСАДКИ

Один з найпростіших способів модернізувати автомат Калашнікова — встановити на нього нову дульну насадку, будь то дульне гальмо компенсатор (ДГК), полум'ягасник або прилад для безшумної стрільби (глушник). Дульні насадки, які підходять для зброї родини АК, сьогодні випускає велика кількість компаній, отже й варіантів для тюнингу вашого АК вистачає.

ДГК Troy Industries Claymore для AK 

ДГК Troy Industries Claymore для АК сконструйований таким чином, що спрямовує дульний спалах і звук вперед, в напрямку від стрільця, а не в боки, як більшість інших ДГК. При цьому Claymore зберігає решту властивостей ДГК і забезпечує кращий контроль над зброєю. Демаскуюча хмара газів від цього ДГК мінімальна. А, якщо потрібно, то настільки міцну конструкцію із загартованої сталі, як ДГК Claymore, можна запросто використати в якості «пробивного» знаряддя. 


Полум'ягасник Krebs Custom 4 Prong

Полум’ягасник Krebs Custom 4 Prong ефективно усуває дульний спалах, завдяки своїй ретельно продуманій конструкції. Цей 4-пелюстковий полум'ягасник з лівосторонньою різьбою М14х1 виготовлений із загартованої сталі 4140, має чорне вороноване покриття та важить усього 65 г. Підходить для установки на AKM/AK-74, карабіни Сайга і Вепр, на яких передбачена дульна різьба.Саунмодератор (глушник) Ase Utra S SL5 .30

ПБС Ase Utra S серії SL5 .30 з різьбою M14x1 — один з найлегших і найбільш компактних глушників, які виробляє фінська компанія Ase Utra. Цей 7-камерний глушник дозволяє зберегти маневровість зброї та її балансування, забезпечує значне зниження звуку від пострілу та ефективно усуває дульний спалах. Виготовлений з нержавіючої сталі серії 300. Заявлений гарантований настріл — 5 000 пострілів, але під час випробувань Ase Utra S SL5 .30 витримав 10 000 пострілів без втрати функціональних можливостей. 6. МАГАЗИНИ

Ще один відмінний спосіб покращити функціональність та зовнішній вигляд вашого AK — використовувати магазини, альтернативні заводським. Тим більше, що вибір магазинів для зброї родини АК величезний — компаній, які випускають свої версії подібних магазинів, на ринку достатньо. 

Магазин Magpul PMAG 30 AK/AKM Gen 3 на 30 набоїв

Магазини PMAG від компанії Magpul давно завоювали собі відмінну репутацію у виробників вогнепальної зброї, і не без підстав. Вони легкі, довговічні та надійні. Нова серія магазинів PMAG 30 AK/AKM Gen 3 обладнана сталевими посиленими фіксаторами, верхнім знімним клапаном і пружиною з нержавіючої сталі. Подавач магазину самозмащувальний, не зміщується і має низький коефіцієнт тертя. Корпус з ударостійкого полімеру з ребристою текстурованою поверхнею забезпечує зручний і надійний хват. 

Магазин US Palm AK на 30 набоїв

Магазин US Palm AK 30 на 30 набоїв виробляється із запатентованих полімерів, які застосовують в аерокосмічній галузі. Від інших полімерних магазинів його відрізняє відсутність знімного клапану. Магазин US Palm AK 30 також має посилені фіксатори з нержавіючої сталі та полімерний подавач з функцією самоочищення та низьким коефіцієнтом тертя. Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв

Магазин Tapco Intrafuse 7.62х39 на 30 набоїв відмінно підійде для заміни штатного магазину на вашому АК. Виготовлений з ударостійкого полімеру магазин за міцністю не поступається металевим магазинам, але є набагато легшим і не піддається корозії. Посилена пружина гарантує надійність подавання набоїв, а рифлена поверхня магазину дозволяє міцно тримати його навіть у рукавичках.


Магазин Command Arms AK MAG

Бездоганне та безперебійне функціонування легкому магазину CAА AK MAG забезпечує флуоресцентний подавач помаранчевого кольору. З боків магазину передбачені прозорі вставки з відмітками, крізь які видно, скільки набоїв залишилося в магазині. Магазин відповідає стандартам Mil Spec, а текстурована поверхня забезпечує надійний хват. Магазин Fab Defense Ultimag АК 10R (UMAGAK) на 10 набоїв

Легкий 10-місний магазин Fab Defense UMAGAK — Ultimag АК 10R — виготовлений з ударостійкого міцного полімеру. Його ергономічний дизайн, включаючи протиковзкі насічки-упори, забезпечує надійне зчеплення та допомагає швидко замінювати магазини. 


Барабанний магазин Century Arms Romanian AK Drum Magazine

Для вилазок «на постріляти», під час яких 30 набоїв просто недостатньо (повірте, такі поїздки дійсно трапляються) варто спробувати барабанний магазин від компанії Century Arms, який був розроблений для румунської версії AK. Магазин вміщує 75 набоїв, він працює з усією зброєю родини АК калібру 7.62x39, яка дозволяє встановлювати магазин «великої місткості». Незаряджений магазин важить 1 кг, а з повною зарядкою — 2.3 кг. Поєднувач (спарка) Fab Defense для магазинів АК

Універсальний полімерний «поєднувач» Fab Defense TZ-2 для магазинів АК-47/АК-74/АК-10х та інш. призначений для поєднування між собою двох магазинів та дає можливість постійно мати при собі (на зброї) додаткові 30 набоїв. Поєднувач дозволяє розташовувати магазини на різних рівнях і забезпечує більш швидке перезарядження. Для бакелітових або дюралюмінієвих магазинів АК ширину поєднувача доведеться трохи підігнати під магазини, адже з початку він був спроектований під сталеві магазини для АК.7. ІНШІ АКСЕСУАРИ 

Існує також багато інших, менш розповсюджених комплектуючих і аксесуарів для власників автоматів Калашнікова, наприклад, покращений важіль запобіжника та утримувальна (стопорна) пластина УСМ, а також всілякі кронштейни для установки оптичних пристосувань на ствольну коробку АК.

Утримувальна пластина УСМ TAPCO AK Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ TAPCO Retaining Plate за лічені секунди встановлюється на автомат Калашнікова замість штатної стопорної шпильки і надійно фіксує УСМ в правильному положенні. Пластина підходить для установки практично на всі АК, включаючи версію «Тантал». Для більшої довговічності має фосфатне покриття. 

Утримувальна пластина УСМ Krebs Custom Trigger Pin Retaining Plate

Утримувальна пластина УСМ від Krebs Custom виготовлена із загартованого сталевого сплаву. За якістю вона набагато краща за штатну стопорну шпильку АК. Компанія Krebs Custom також випускає пластину у варіанті для карабінів Сайга. 

Посилений важіль запобіжника Krebs Custom Mk VII Enhanced Safety Lever

Посилений важіль запобіжника Mk VII від компанії Krebs Custom дозволяє оперувати ним, не прибираючи руки зі спускового гачка, та дає можливість двобічного (право- і ліворукого) управління. Шульгам буде зручно оперувати запобіжником за допомогою великого пальця, а правшам – за допомогою вказівного пальця. Для югославської версії АК цей важіль, нажаль, не підійде, аде відмінно встане на інші фрезеровані та штамповані версії зброї родини АК. Бічна планка Leapers UTG Sporting Type та бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny

Бічна планка Leapers UTG Sporting Type — це сталева бічна одностороння планка, яка дозволяє встановлювати на АК, СГД, карабіни Вепр і Сайга кронштейни для кріплення різних аксесуарів. Підходить як для фрезерованих, так і для штампованих ствольних коробок з напрямною типу «ластівчин хвіст». Встановлюється на зброю за допомогою трьох заклепок. На цю планку можна встановити бічний кронштейн Tac Vector Optics з планкою Picatinny. 

Бічний кронштейн Tac Vector Optics для АК дозволяє встановити збоку від ствольної коробки зброї різні прицільні пристосування, ЛЦВ, ліхтарі та інші тактичні аксесуари. Обладнаний двома планками Weaver/Picatinny, які можна використовувати для одночасного кріплення кількох типів тактичного навісного обладнання. Підходить для установки на зброю родини АК, карабіни Вепр і Сайга. Може бути встановлений на будь-яку зброю, обладнану кріпленням типу «ластівчин хвіст». Виготовлений з анодованого авіаційного алюмінію.


Кришка ствольної коробки Military Equipment з планкою Weaver/Picatinny для АК

Кришка ствольної коробки виробництва Military Equipment (Україна) обладнана планкою Weaver/Picatinny і підходить для АК/АКМ/АК-74. Дозволяє встановлювати на зброю різні прицільні пристосування на комфортній відстані від ока. Високоміцна конструкція не люфтить і при великому настрілі не зміщується. Кришка виконана з авіаційного алюмінієвого сплаву Д16Т, який забезпечує міцність і невелику вагу виробу. Встановлюється на місце кріплення штатного цілика, але дозволяє залишити його. Має можливість регулювання за довжиною і не заважає доступу до затворної рами та УСМ. В комплекті з кришкою поставляється модифікована кнопка фіксатора кришки клиноподібної форми. Для заміни кришки не потрібен спеціальний інструмент. 


В статті використаний огляд Дрю Вардена/GunDigest
Переклад: «ТактікА» 

0.00 грн.